POZRITE SA NA PRVÉ ZÁBERY LEGENDÁRNEHO WEISSA PO TRÉNINGU V SLOVANE

Weiss sa vracia do Slovana po takmer desiatich rokoch. Naposledy viedol „belasých“ v sezóne 2011/2012. Dohoda o jeho opätovnej spolupráci sa rodila niekoľko dní. Generálny riaditeľ klubu priznáva, že nechceli nič uponáhľať. „Absolvovali sme viacero dlhších rokovaní. Snažili sme sa ísť čo najviac do hĺbky a chceli sme vyladiť všetky detaily potenciálnej spolupráce. Tešíme sa, že napokon všetko zaklaplo do seba. Získavame špičkového trénera, o jeho úspechoch a výsledkoch ani nemusíme hovoriť. Viac sa fanúšikovia i celá verejnosť dozvedia na piatkovej tlačovej konferencii,“ povedal pre klubový web Ivan Kmotrík ml.

Úspešný slovenský futbalový lodivod viedol tréning A-mužstva Slovana už v pondelok popoludní na Tehelnom poli. Posledné týždne nepanuje v majstrovskom tíme z viacerých dôvodov najlepšia nálada. Vedenie „belasých“ v tejto súvislosti prizvukuje, že budú musieť prísť zmeny. „Uvedomujeme si, že zodpovednosť za posledné výsledky nenesie len bývalý hlavný tréner, ale samozrejme aj hráči. Touto situáciou sa zaoberáme a počas letnej prestávky budeme hľadať čo najlepšie riešenie pre mužstvo a pre klub,“ zdôveril sa Kmotrík.

Do otvorenia letného prestupového okna však ostáva ešte niekoľko týždňov. Prioritou Slovana je zisk double. Pomôcť im má v tom práve ostrieľaný Weiss starší, ktorého osobnosť by mala obnoviť tímového ducha v kabíne. „Našim fanúšikom odkazujem, že spravíme maximum pre to, aby sme samozrejme získali majstrovský titul a boli čo najlepšie pripravení na pohárovú Európu. Vnímam, že je to pre nás všetkých ťažké obdobie. Aj napriek facke, ktorú sme teraz dostali, sa spoliehame na podporu našich fanúšikov,“ dodal pre web Šk Slovan.