Rivalita dvoch nezmieriteľných súperov sa v 161. derby zvrhla na nechutné potýčky a dokonca bitku chuligánov Trnavy a Slovana priamo na hracej ploche. Aj na základe týchto skutočností sa zápas v polovici októbra nedohral a za „zeleným stolom“ následne skontumoval pre „belasých“. Zasiahnuť vtedy museli aj policajní kukláči, ktorí za použitia donucovacích prostriedkov vytlačili fanúšikov hostí zo štadióna.

TOTO SÚ VÝTRŽNÍCI, KTORÝCH HĽADÁ POLÍCIA Z DERBY TRNAVY SO SLOVANOM

Po zákroku proti výtržníkom polícia stotožnila a obvinila 11 fanúšikov Spartaka z prečinu výtržníctva spolupáchateľstvom. Kriminalisti na základe kamerových záznamov vytypovali ďalšie osoby, ktoré sú podozrivé z výtržností počas zápasu. Podľa operatívnych informácií polície by malo ísť o prívržencov obidvoch klubov.

Polícia sa preto obracia na verejnosť o pomoc pri stotožnení mužov. „Ak niekto spozná niektorého z mužov na fotografiách, nech nás kontaktuje na bezplatnej linke 158 alebo nám napíše súkromnú správu na sociálnej sieti Polícia SR – Trnavský kraj. Aj takto môže pomôcť zabrániť ďalším podobným výtržnostiam a nešportovému správaniu sa na našich štadiónoch,“ napísala vo vyhlásení hovorkyňa PZ v Trnave Zlatica Antalová.

TOTO SÚ VÝTRŽNÍCI, KTORÝCH HĽADÁ POLÍCIA Z DERBY TRNAVY SO SLOVANOM