Fanúšik Spartaka musel byť podujatím nadšený, pretože mal možnosť počuť aj vidieť žijúce legendy klubu, kúpiť si objemnú knihu mapujúcu 100 rokov klubu a nechať si ju aj podpísať. Obyčajný návštevník podujatia však bol rozčarovaný, lebo od osláv očakával viac. Veď ani sľubované kostolné zvony nezačali o 19:23 vyzváňať. Trápne tiché čakanie sa snažil z balkóna divadla zrušiť legendárny Jozef Štibrányi, ktorý vyzýval ľudí, aby aspoň skandovali a spievali. Jeho snahu však v zárodku udusila iná legenda Valér Švec, ktorý dúfal, že tie zvony naozaj budú.

Neboli. Dokonca ani ďalší program, ktorý by vyplnil dvojhodinové čakanie na sľubovanú pyrošou spartakovských ultras. Ešteže medzi ľudí z pomyselného Olympu zostúpil Martin Škrtel a postavil sa k provizórnej pípe. K výčapu piva sa ihneď začal hrnúť dav, no nie kvôli nápoju, ale každý si chcel s futbalistom urobiť selfíčko na pamiatku. Bývalý stopér Trnavy vyhovel každému, a tak sa z miesta nepohol viac ako hodinu.

S priebehom osláv boli nespokojní mnohí fanúšikovia. „Amaterizmus na plnej čiare. To bol taký problém urobiť aspoň hodinový program, aby ľudia po 19.40 neodišli domov z námestia?“ vyčítali klubu, ktorý sa podľa predstaviteľov fanklubu iba priživil „súkromnou aktivitou“ v divadle.

S meškaním začala aj očakávaná pyrošou, našťastie, stála naozaj za to. Červené svetlice sa rozhoreli nielen na námestí, ale aj na všetkých hlavných ťahoch v centre. Keď dohoreli, skalní fanúšikovia pokračovali v spievaní chorálov pri Trojičke až do polnoci.