TU sa pozrite, ako sa zmenil Vittek a ako nabrali bývalé svetové hviezdy

Mnohí športovci po ukončení profesionálnej kariéry zvyknú rapídne pribrať na váhe. Čím si to vysvetľujete?
 
Z môjho osobného pohľadu je to viacero faktorov, ktoré to zapríčiňujú. V prvom rade, ak máte sedemkrát do týždňa tréning a telo je na to roky zvyknuté, tak je pre neho doslova šok, keď zrazu nemá toľko pohybu. Samozrejme, ak nie ste úplný fanatik a po skončení budete naďalej tvrdo makať každý deň. To nie je môj prípad, pretože som mal množstvo zranení a telo potrebuje oddych. Veľmi dôležitá je strava, ktorú som si počas kariéry odopieral preto, aby som mohol hrávať. V poslednom rade vek. Čím je človek starší, tým mu menej spaľuje kalórie.
 
Koľkokrát do týždňa ste športovali po ukončení kariéry?
 
Keď som skončil, tak som športoval možno trikrát do týždňa. Neskôr dvakrát a bol čas, keď som vôbec nešportoval. Samozrejme, že telo má svoju pamäť a keď nerobí človek to, čo robil 20 rokov, tak sa to musí jednoducho prejaviť.
 
Myslíte si teda, že to je normálne, ak športovci po kariére priberú nejaké to kilečko?
 
Samozrejme. Osobne si myslím, že priberanie aktívnych športovcov po kariére je bežný jav. Niekedy môže byť aj extrémne, pretože každý organizmus je iný a individuálny. Cítim to aj sám na sebe, že som pribral. Čo je horšie, aj to vidím.
 
Robíte si skôr z toho srandu, že ste pribrali, alebo vás to hnevá?
 
Beriem to úplne v pohode a normálne. Nešportujem, dá sa povedať iba minimálne, pretože keď hrám futbal iba rekreačne, tak cítim kolená alebo sa zraním. Športov, ktoré môžem hrať je veľmi málo. Nie pri každom spaľujem toľko, koľko by som chcel a popravde, niekedy mám športu plné zuby, takže vôbec mi to nevadí. Aj keď to možno fanúšikovia vidia, tak mi to nevadí a neberiem si to k srdcu.
 
Nastal ten čas, keď sa konečne nemusíte obmedzovať?
 
Presne, nebudem sa opäť kvôli tomu obmedzovať, že som pribral. Už nepozerám na to, čo si dám na jedlo. Pribral som určite podstatne odkedy som prestal s profesionálnym futbalom, ale neberiem to tragicky.
 
Dobehnúť Brazílčana Ronalda, ktorý má skutočne obrovskú nadváhu sa nechystáte?
 
To netvrdím, ani to neviem teraz povedať, ale verím, že sa to nikdy nestane a nedobehnem ho v kilách. (smiech).
 
Čomu sa momentálne venujete?
 
Ešte študujem na UEFA marketing a menežment. Dá sa povedať, že to dokončujem a ak sa to podarí, tak tento rok v novembri budem mať promócie. Mojím cieľom je následne pracovať v štruktúrach buď klubu, alebo organizácie u nás na Slovensku. Uvidíme, čo sa podarí.

TU sa pozrite, ako sa zmenil Vittek a ako nabrali bývalé svetové hviezdy