Fotogalériu z ligových štadiónov si môžete pozrieť tu

Úvodné jarné kolo bude na svojom štadióne hostiť šestica klubov. Každý zo štadiónov, ktorý sa aktuálne nachádza na ligovej mape už disponuje vyhrievaným trávnikom. Dá sa preto očakávať, že úvod jari by na rozdiel od minulosti mohol prebehnúť na kvalitných terénoch. Tento fakt nám potvrdili aj samotní hostitelia zápasov. "Hracia plocha je v stave takom, že už na nej dlhodobo nie je sneh. Spustili sme vyhrievanie, na hlavnej ploche sme odohrali aj generálku s Brnom. Ak nepríde nejaká neočakávaná kalamita, hracia plocha bude na február pripravená výborne," povedal manažér FC Nitra Jozef Petráni. V Nitre túto zimu po prvý raz v histórii otestovali vyhrievanie trávnika, keďže štadión a aj hracia plocha prešli minulý rok výraznou rekonštrukciou. Podobne optimistickí sú aj v Dunajskej Strede. V Mol Aréne by to mal byť so Slovanom pred vypredaným hľadiskom jeden z najlepších zápasov celej jarnej časti súťaže. "Na toto obdobie je to u nás úplne geniálne. Hracia plocha bude v top stave a dovolím si povedať, že zo všetkých štadiónov bude terén najlepší práve u nás," vyjadril sa Krisztián Nagy z DAC.

Trenčania sa musia spoliehať na Myjavu

Futbalisti trenčianskeho AS sú v tejto sezóne v exilových podmienkach. Svoje domáce zápasy hrávajú na štadióne Spartaka Myjava."V spolupráci s Myjavou sme plochu na prvé jarné kolo začali pripravovať už dávnejšie. V dostatočnom predstihu sme zapli vyhrievanie a v prípade, že nepríde žiadne extrémne počasie, plocha bude v poriadku," hodnotí Martin Galajda z AS Trenčín. 

Žiaden problém s hracou plochou by nemal byť ani v Žiline, kde je umelá tráva. Prekvapivo výborne vyzerala hracia plocha v jednej z najchladnejších oblastí Slovenska na Liptove v Ružomberku. Pod Čebraťom dokonca Ruža na hlavnej ploche odohrala aj generálku na jarnú časť. "Sme pripravení napriek tomu, že tohtoročné zimné podmienky v Ružomberku neboli dobré. Od 22. januára sme trávnik vyhrievali. Na hracej ploche bolo veľa snehu, bez vyhrievania trávnika by prvé jarné kolo u nás nebolo možné odohrať. Terén by bol určite zamrznutý. V týždni pred prvým jarným zápasom ešte budeme robiť preventívne opatrenia, ale ihrisko na Zlaté Moravce bude pripravené, povedal technický riaditeľ MFK Jaroslav Považan.

Na záver optimizmom sršia aj v Michalovciach. Zemplín si to na úvod jarnej časti rozdá doma so Sereďou. "Vyzerá to veľmi dobre, sneh je už minulosťou, trávnik vyzerá veľmi dobre a hracia plocha bude pripravená. Samozrejme sledujeme predpovede počasia, teploty sú plusové a malo by to tak aj zostať, takže hracia plocha by mala byť absolútne v poriadku," prišlo vyjadrenie od Michala Kaľavského, PR manažéra MFK Zemplín Michalovce.

Môže Vás zaujímať:

FOTO Nečakaná dohra Vlhovej senzačnej medaily: Šok prišiel po pretekoch!

FOTO Vlhová na ceremoniáli všetkých šokovala: Keď uvidíte, v čom prišla po medailu, odpadnete!

Odkaz striebornej Vlhovej rivalke Shiffrinovej: Toto si myslí o jej vynechaní kombinácie!