Ako to vyzeralo v Dunajskej Strede? FOTO nájdete TU!

Duel Dunajskej Stredy so Slovanom presunuli na stredu 1. júla, pretože práve od tohto dátumu vstúpili do platnosti ďalšie uvoľňovacie opatrenia. Vďaka nim sa tak môžu kapacity štadiónov zaplniť fanúšikmi až do polovice. Aj to má však svoje pravidlá, ktoré sa však - ako to ukázal stredajší duel - v praxi nedajú dodržiavať podľa predstáv. 

Zabezpečené malo byť napríklad šachovnicové sedenie, no pohľad na tribúny prezrádzal, že 6 120 divákov poňalo bezpečnostné opatrenia po svojom. Mnohí fanúšikovia sedeli pri sebe bez rozostupov a len minimum z nich sa chránilo rúškami. Ani v sektore hostí si priaznivci Slovana nerobili ťažkú hlavu z rozostupov. Napriek tomu však ponúkol zápas vysokú úroveň, ktorej jednoznačne pomohli zaplnené tribúny.

„Najmä nám chýbali fanúšikovia, takže to bolo poznať. Tešili sme sa na nich, je škoda, že nemohol byť plný dom, verím, že na Slovan by prišlo 12 000 ľudí. Také sú pravidlá, s tým sa nedá nič robiť. Mrzí ma, že sme im nedoparili aspoň ten bod,“ povedal brankár domáceho tímu Martin Jedlička. „Vyzerá to úplne ináč, keď je takáto kulisa, a to bola iba polovica štadióna,“ doplnil ho gólman belasých Dominik Greif.