FOTO Adamcovho hrobu nájdete v GALÉRII

Dnes by boli jeho obdivovatelia sklamaní. Pomník, ktorý mu dali vyrobiť jeho deti, vôbec nevypovedá o tom, že tu odpočíva jeden z najlepších hráčov československej futbalovej histórie. Napríklad na hrobe komentátora Karola Poláka nájdete futbalovú loptu a na hrobe hokejistu Jaroslava Waltera hokejku. 

V posledných rokoch pred odchodom na večnosť trápilo Jozefa Adamca zdravie. Najprv v roku 2015 prekonal ľahkú mozgovú príhodu a neskôr sa pridala aj rakovina. Po celý čas mu bola najväčšou oporou priateľka Katka, ktorá sa o neho starala do poslednej chvíle. No na výbere miesta posledného odpočinku a pomníka jej  zo strany detí bývalého skvelého hráča odopreli  právo. „O tom, ako bude vyzerať miesto posledného Jožkovho odpočinku, rozhodli jeho deti. Nech každý posúdi, či je hodné takého výnimočného hráča, akým bol,“ vyjadrila sa pre Šport24.sk.

S Jozefom Adamcom sa v januári rozlúčili tisíce priaznivcov.
Zdroj: Michal Smrčok

Podľa našich informácií sa viacerým priateľom a fanúšikom Jozefa Adamca nepozdáva motív náhrobného kameňa. Najmä fotka, na ktorej má futbalista dlhé vlasy a vtláča bozk manželke Anne, ktorá zomrela v roku 2012. „Veď nezomreli pri autonehode alebo zamlada,“ povedal nám priamo na cintoríne jeden z Adamcových priateľov. 

Syn Jozef priznal, že chcú hrob zveľadiť. „Plánujeme v budúcnosti v spolupráci s mestom a pánom Poórom niečo prichystať, aby sa vedelo, že otec bol legenda,“ prezradil nám syn futbalovej ikony. 

Poór: Som pripravený pomôcť

Bývalý majiteľ Spartaka Vladimír Poór poslednú rozlúčku s legendou financoval. „Chcem povedať len toľko, že o pomníku rozhodla rodina. Ja som bol a budem pripravený pomôcť s tým, aby bolo jasné, aká futbalová legenda tu odpočíva,“ povedal Poór.