Rodák z Trstenej bol jedným zo siedmich futbalistov, ktorých mená spomínaný portál do ankety nasadil. Okrem neho bojovali o priazeň fanúšikov, resp. fanúšičiek aj Dominik Radić zo Serede, Martin Škrtel, Luboš Kamenár a Kyriakos Savvidis z Trnavy, Andrija Balić z Dunajskej Stredy a Andree Green zo Slovana. „Prostredníctvom sociálnych sietí som sledoval, ako sa hlasovanie vyvíja a samozrejme, že ma úspech v konkurencii ďalších fešákov potešil. Žiadne oslavy však doma neprebehli a zatiaľ som nemusel ani prispievať do tímovej kasy trenčianskeho klubu. Nič také totiž nemáme v sadzobníku,“ skonštatoval s úsmevom Erik Jendrišek.

Pikantné FOTO najsexi futbalistu našej ligy si pozrite v GALÉRII! 

Nebude ho po víťazstve v tejto ojedinelej ankete manželka Natália, s ktorou vychovávajú deväťročného syna Eliasa a o päť rokov mladšiu dcérku Nianu, držať nakrátko? „Sme spolu dosť dlho na to, aby ma dobre poznala. Myslím si, že na to nemá žiadny dôvod. A okrem toho, sama dobre vie, že nie som škaredý,“ smial sa od ucha k uchu 37-násobný slovenský reprezentant.

Skúsenému útočníkovi vyniesla triumf v ankete najmä sexi postava, ktorú má vďaka jeho celoživotnej vášni k športu. „Nie som typ futbalistu, ktorý by dodržiaval nejaké diéty či niečo podobné. Z veľkej časti vďačím za svoju postavu aj genetike či svalovej pamäti, takže v tomto smere sa nemusím vôbec obmedzovať,“ dodal Erik Jendrišek.