FL: Žilina rozbila Senicu, Ružomberok i Michalovce doma padli. Trenčín s remízou

Tagy
+ Fortuna liga + Michalovce + Prešov
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA – Fortuna liga pokračovala v sobotu duelmi 4. kola. Prebudila sa majstrovská Žilina, ktorá rozbila doma Senicu 7:1. Naopak, návrat na domáci štadión sa nevydaril Michalovciam, ktoré prehrali s Prešovom 0:1. Na Liptove zbíjala Trnava, ktorá zvíťazila v Ružomberku 2:0. Trenčania tiež zaváhali, keď s Podbrezovou iba remizovali1:1. V predohrávke nováčik z Nitry zdolal doma Zl. Moravce 1:0. Kolo dohrajú v nedeľu duelom Slovan - D. Streda.

VIDEO Tréner Moraviec po prehre s Nitrou poriadne vypenil: Rozhodca mal inštrukcie!

Majster sa zobudil

Žilina v troch zápasoch v úvode súťažného ročníka skórovala len raz z hry, ale proti Senici súperovi uštedrila knokaut v podobe štyroch gólov za 16 minút prvého polčasu. Ich autormi boli Samuel Mráz, Miroslav Káčer a Dávid Hancko, štvrtý gól si dali hostia vlastný, keď v 35. min loptu za chrbát svojho brankára nešťastne hlavičkoval Michal Ranko. Po zmene strán síce hostia v 67. min z pokutového kopu Filipom Ďurišom skorigovali na 1:4, ale záver mala Žilina opäť gólonosný. V rozpätí 74.- 84. min dvakrát trafil Michal Škvarka a raz po šťastnom odraze lopty aj Samuel Mráz.

Žilina získala prvé tri body v novom súťažnom ročníku a z posledného miesta tabuľky preskočila práve Senicu aj Michalovce. Z výrazne negatívneho skóre 2:6 sa zverenci Adriána Guľu dostali na 9:7.

MŠK Žilina - FK Senica 7:1 (4:0)
Góly: 20. a 74. S. Mráz, 29. Káčer, 34. Hancko, 35. Ranko (vlastný), 78. a 84. Škvarka - 67. F. Ďuriš (z pok. kopu), ŽK: 65. Kaša, 66. Mazáň - 54. Otrísal, 66. Medvedev , 79. Plach, 88. F. Ďuriš, rozhodovali: Ziemba - Galo, Hrmo, 2656 divákov

Žilina: Volešák - Vallo (83. Jánošík), Kaša, Hancko, Mazáň (68. Polievka) - Káčer (78. Gerebenits), I. Diaz, Škvarka - Špalek, S. Mráz, Holúbek
Senica: Plach - Podhorin, Jarabica, Ranko, J. Medvedev - J. Krč (57. Červeňák), Richtárech - Martišiak, M. Rigo, Otrísal - F. Ďuriš

Trenčín iba remizoval

Futbalisti AS Trenčín doma remizovali s hráčmi FK Železiarne Podbrezová 1:1 . Skóre stretnutia otvoril v 39. min domáci Lukáš Skovajsa. Na 1:1 vyrovnal v 69. min z priameho kopu striedajúci Dávid Leško, dve minúty po príchode na ihrisko. Pre oba tímy to bola prvá remíza v sezóne, v tabuľke majú zhodne po štyri body. Trenčín čakajú v nasledujúcom kole Michalovce, Podbrezová privíta Ružomberok.

AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:0)
Góly: 39. Skovajsa - 69. D. Leško, ŽK: 13. L. Djordjevič, 26. Migaľa, 90.+ Martin Kuciak (všetci Podbrezová), rozhodovali: Somoláni - Slyško, Súkeníková

Trenčín: A. Chovan - Kleščík, Šalata, Skovajsa, Kleston - Paur (65. Van Haaren), El Mahdioui, Zubairu - H. Gong (17. Kvocera), Janga (74. Antonio Mance), Beridze
Podbrezová: Martin Kuciak - M. Turňa, Krivák, J. Kostelný, L. Djordjevič - Migaľa (86. K. Bilič), Kupčík - Viazanko, Kuzma (67. D. Leško), Válovčan - Bernadina (58. M. Mikuš)

Ružomberok doma bez bodu

Trnavčania pod Čebraťom začali vo vekom štýle. Páčili sa futbalovo a nešetrili ani pohybom. Hneď prvý vzruch pred bránou bol okorenený gólovým efektom. V 9. min. Gruzínec v službách Spartaka Čanturišvili z prvého rohu hostí položil loptu na hlavu nikým nekrytému P. Tóthovi a ten ukážkovo trafil ľavý dolný kút Macíkovej „svätyne“. O päť minút neskôr sa do sľubnej palebnej pozícii dostal Egho, lenže pálil nad. V 20. min. prišla druhá sprcha pre MFK, Egho poslal center do päťky a Kružliak si smoliarsky vrazil loptu do vlastnej siete – 0:2. Až potom Ruža začala nachádzať svoju hernú tvár. V 26. min. mal kontaktný gól na hlave J. Maslo, ktorého pred bránou našiel Danielov center, ale Vantruba vytiahol skvelý zákrok. O štyri minúty na to v gólovej pozícii sa ocitol Daniel, ale tiež stroskotal na gólmanovi Spartaka. V 38. min. si svedomie musel spytovať Qose, keď z bezprostrednej blízkosti veľmi zle nastavil hlavu na Takáčov rohový kop. Cez prestávku domáci tréner Norbert Hrnčár urobil dve zmeny, na ihrisko poslal Kostadinova a Lačného. Po zmene strán sa Liptáci poriadne zahryzli do svojho súpera. Tlačili Spartak, ale finálna fáza im nevychádzala. V 65. a v 66. min. mrštný Vantruba kryl dve Lačného hlavičky. V 70. min. už bol bezmocný aj brankár hostí, Danielova koncovka však opečiatkovala len ľavú žrď. V 80. min. ďalší pekný prienik Daniela, ten oslovil Gála-Andrezlyho a loptu, ktorá už smerovala do siete špičkou kopačky na roh vytlačil Kadlec. Dobýjanie trnavskej brány Liptákov neprinieslo žiadny efekt, defenzíva hostí odolala. Ani v 86. min. Daniel netrafil opustenú bránu, keď Lačný vyhral vysoký súboj s Vantrubom. V závere, v 90. Eghova strela prekvapila domáceho brankára Macíka, ktorý loptu ratoval až na čiare.

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 0:2 (0:2)
Góly: 9. P. Tóth, 20. Kružliak (vlastný). Rozhodoval: Pavlík – 2747 divákov.
Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak – Qose – Daniel, D. Takáč (46. Kostadinov), Kochan, Gál-Andrezly – Gerec (76. Sapara) , Haskič (46. Lačný).
Trnava: Vantruba – Kadlec, M. Tóth (73. Hladík), Godál, Čonka – Greššák – Jirka (90. Jirka), Mihálik (64. M. Oravec), Pehlivan, Čanturišvili – Egho.

Krst s prehrou

Prvé východniarske derby v sezóne prinieslo v prvom polčase bojovný futbal. Najväčšiu gólovú príležitosť úvodného dejstva mal v 9. minúte hosťujúci Adekunle, ktorý sa dostal za obranu domácich, no prudkú strelu namieril tesne nad bránku. Prešovčania sa mohli ujať vedenia aj v 14. minúte, no Černákovej strele chýbala presnosť i razancia a brankár Biesczad si s ňou poradil. Michalovčania sa snažili o ofenzívu najmä nakopávanými centrami, no obrana Prešova si vedela poradiť. Hráči Tatrana sa do príležitostí dostali aj po polhodine hry, hlavička Kačalu a ani strela Černáka však nemierili presne. V závere prvého polčasu sa k strele z priameho kopu dostal domáci Žofčák, ale Taliana neprekvapil.

Hostia pokračovali v odvážnej hre aj v úvode druhého polčasu a dočkali sa aj gólovej odmeny. V 53. minúte nevyšla domácim ofsajdová pasca, do úniku sa dostal Černák, ktorý si efektne položil brankára a otvoril skóre - 0:1. Domáci sa snažili oživiť svoju hru aj striedaniami. V 65. minúte pohrozili ďalším priamym kopom z kraja šestnástky, no Božok namieril len do bočnej siete. V 71. minúte zamestnala Taliana ďalekonosná strela Koscelníka, ale brankár Tatrana si poradil. Michalovčania to v druhom dejstve skúšali centrami i kombináciami, no moment prekvapenia neprichádzal. Obrana Prešova aktívnym pohybom vytláčala súpera z výhodných pozícií a hostia hrozili aj brejkmi. Do jedného z nich sa dostal Černák v 79. minúte, no nezakončil ideálne. Domáci sa už v závere nedostali k vážnejšej príležitosti a v prvom domácom zápase po deviatich mesiacoch nebodovali.

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)

Gól: 53. Černák. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Antonov, Svjarčinskij, Božok - Sedlák, Kačala, 2563 divákov
MFK Zemplín Michalovce: Biesczad - Svjarčinskij, Kavka, Mancilla, Šimčák - Žofčák, Grič, Danko (79. Kolesár), Božok - Kushta (64. Bragín), Antonov (46. Koscelník)
1. FC Tatran Prešov: Talian - Katona (76. Keresteš), Kačala, Jacko, Sedlák - Bartek, Černák, Dzurík - Udeh, Wiezik (72. Grešák), Adekunle (89. Dupkala)