EXKLUZÍVNE FOTO z miesta činu. Čo urobil políciou zadržaný fanúšik počas zápasu Maďarsko - Slovensko 

Na muža, ktorý sa snažil podpáliť v slovenskom sektore naše štátne symboly polícia nezabudla. Kukláči si pre neho prišli v pondelok ráno a vzali ho do vyšetrovacej väzby. "Za toto konanie ho NAKA už obvinila z extrémistickej trestnej činnosti. Vyšetrovateľ zároveň dňa 22.06.2020 toho istého muža, 38-ročného I. J. z okresu Dunajská Streda obvinil aj z hanobenia národa, rasy a presvedčenia, z prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, z prečinu výtržníctva a z prečinu prechovávania extrémistického materiálu," vyjadrila sa Slovenská polícia prostredníctvom svojej oficiálnej facebookovej stránke. 

Polícia Slovenskej republiky

MUŽ, KTORÝ CHCEL PREKRÝVAŤ SLOVENSKÚ VLAJKU NA FUTBALOVOM ZÁPASE SLOVENSKO-MAĎARSKO Za toto konanie ho NAKA už obvinila z extrémistickej trestnej činnosti. Vyšetrovateľ zároveň dňa 22.06.2020 toho...

U spomínaného fanúšika zároveń urobila polícia v pondelok raziu. "Vykonali sme domovú prehliadku v okrese Dunajská Streda, kde sme obvineného muža zadržali a počas prehliadky sme zaistili ďalšie extrémistické materiály. Vyšetrovateľ zároveň podal podnet na vzatie obvineného do väzby," dodali na záver.

Situácia sa po niekoľkých hodinách zmenila a výtržník je už podľa našich informácií na slobode. Špecializovaný trestný súd  v Banskej Bystrici totiž rozhodol, že fanúšik sa vyhne väzeniu. "Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica dňa 25.06.2020 rozhodol o ponechaní I.J., ktorý je obvinený za pokračovací zločin rozširovania extrémistických materiálov, na slobode. Sudca za existencie dôvodov väzby podľa § 71 ods. 1 písm. c) Trestného poriadku prijal písomný sľub obvineného a ponechal obvineného na slobode, pretože považuje sľub vzhľadom na osobu obvineného a na povahu prejednávaného prípadu za dostatočný. Sudca ďalej uložil nad obvineným dohľad probačného a mediačného úradníka a rovnako obvinenému uložil primerané obmedzenia a to:  - zákaz vycestovania do zahraničia, zákaz návštev určených miest – verejných športových podujatí. Rozhodnutie je právoplatné, prokurátor ani obvinený proti nemu nepodali sťažnosť,“ povedala v stanovisku hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková. 

Čo sa dialo v tú noc v Maďarsku, si pozrite TU!