Ako hlavný tréner napokon povedie Slovan v novej sezóne Vladimír Weiss starší. Hoci ste sa už k tomu vyjadrovali, čo napokon rozhodlo, že tréner Weiss ostal?
Aj keď sme sa pôvodne dohodli na ukončení spolupráce, zostali sme v kontakte. Ani jednému skrátka nedalo nedokončiť to, čo sme spoločne začali. Mali sme viacero stretnutí, priznávam, boli v dobrom slova zmysle naozaj emotívne. Obaja sme cítili, že to nemá takto dopadnúť. Na stretnutiach som trénerovi odprezentoval stratégiu na nadchádzajúci ročník, ciele klubu, prestupové možnosti, a keď sme v tom našli prienik, nebolo už o čom. Som vnútorne presvedčený, že tréner Weiss je pre Slovan tá najlepšia voľba, a pevne verím, že aj Slovan preňho.

Čo rozhodlo, aby ste sa názorovo zhodli?
Trénerovi som predstavil náš zámer v rámci cieľov a prestupov na nadchádzajúci ročník, ktorý sa zhoduje s našimi ekonomickými možnosťami. Okrem faktov je tu ľudský faktor, s trénerom Weissom sa poznáme dlhé roky a ako som už spomenul, na stretnutiach to bolo aj o emóciách v dobrom slova zmysle. Obe strany chceli pokračovať, preto sme do toho šli.

V minulej sezóne to medzi vami a trénerom neraz zaškrípalo. Vyjasnili ste si už nejaké veci, najmä ohľadom prestupov a zlepší sa to v tejto sezóne?
Myslím si, že vyššie povedané slová hovoria v tomto za všetko. Vyjasnili sme si pozitíva i negatíva z uplynulej sezóny a do tej novej vstupujeme s čistým stolom.

Ako vnímate kritiku od ľudí a fanúšikov, ktorí označili odchod a následný návrat trénera Weissa do Slovana za nezvyčajný? Sám musíte uznať, že to bolo nezvyčajné...
Pri všetkej úcte voči všetkým fanúšikom či verejnosti, pre mňa je najdôležitejšie to, čo je správne pre klub. Samozrejme, nebolo to pre mňa jednoduché. Avšak najpodstatnejšie bolo, aby sme do novej sezóny vstúpili s jasným zámerom a aby sme na výzvy, ktoré nás čakajú v nasledujúcej sezóne, boli čo najlepšie pripravení. Dobro klubu je pre mňa najviac.

S akými ambíciami a cieľmi idete do novej sezóny a čo by ste chceli dosiahnuť najmä v pohárovej Európe?
Ciele zostávajú nezmenené oproti predošlej sezóne. Rovnako ako pred rokom je naším cieľom obhajoba titulu a kvalifikácia do jednej z európskych pohárových súťaží. Našou ambíciou je opäť priniesť do Bratislavy a na Slovensko európsky futbal.

V 1. kole Ligy majstrov vás čaká gruzínsky celok Dinamo Batumi. Čo očakávate od tohto dvojzápasu?
Očakávam veľmi náročný dvojzápas. V Lige majstrov už v dnešnej dobe neexistuje ľahký súper. My sa preto musíme čo najlepšie pripraviť na tento dvojzápas. Verím, že pri dobrej podpore zo strany fanúšikov to spoločnými silami dokážeme zvládnuť.