V rámci šlágra 11. kola Fortuna ligy sa na štadióne Antona Malatinského udial jeden z najväčších škandálov v novodobých dejinách nášho futbalu. V približne 12. minúte zápasu vbehlo na hraciu plochu niekoľko desiatok chuligánov Trnavy a Slovana. Došlo aj na veľký fyzický stret oboch znepriatelených táborov. Výtržníci sa tĺkli doslova hlava-nehlava.

Hlavný rozhodca zápasu okamžite prerušil zápas. Ten sa napokon ani nedohral. Po rozhodnutí Únie ligových klubov dodatočne zvíťazili „belasí“ kontumačne 3:0. Odôvodnením totiž bolo, že organizátor zápasu, teda trnavský Spartak zlyhal na plnej čiare a nedostatočne zabezpečil usporiadateľskú službu.

Týmto škandalóznym incidentom sa intenzívne zaoberá aj disciplinárna komisia SFZ, ktorá dnes zasadla. Kompetentných čakajú dlhé hodiny rozhodovania o trestoch pre oba kluby, ktorých tiežfanúšikovia vyčíňali priamo na hracej ploche City Arény. „Zasadanie disciplinárnej komisie začína od 15:00. Jedná sa o veľmi závažné skutočnosti, ktoré sa udiali. Musíme ich dôkladne zvážiť a zhodnotiť. Predpokladám, že budeme zasadať niekoľko hodín. Trnava a aj Slovan nám dodali množstvo materiálov a podkladov, ktoré musíme dôkladne rozanalyzovať, aby sme dospeli k verdiktu,“ povedal pre Šport24.sk šéf disciplinárnej komisie Miroslav Vlk.

Ten si zároveň vôbec nie je istý, či dospejú k finálnym verdiktom ešte dnes. „Vzhľadom na to, že ide o mimoriadne závažné skutočnosti, je možné, že dnes ešte nerozhodneme a finálny verdikt padne až budúci týždeň,“ dodal Vlk.