Zábery z Kozákovho konca v Slovane a čo sa dialo v Beluši, si pozrite v galérii!

Belasí si vo štvrtok v 2. kole Slovenského pohára poradili na ihrisku Beluše s domácim tímom 2:0. Slovan nepredviedol zďaleka ideálny výkon, pričom v základnej zostave nastúpilo viacero opôr. Práve zlý výkon sa údajne nepozdával generálnemu riaditeľovi klubu Ivanovi Kmotríkovi mladšiemu. Slovan mal pritom namále, pretože domáci mohli na konci duelu vyrovnať z penalty na 1:1, ktorú však zlikvidoval Michal Šulla.

Práve po tomto momente mal Kmotrík ml. prísť za Jánom Kozákom a medzi oboma nastala výmena názorov. Dnes už bývalý tréner belasých sa mal potom vzdialiť a duel dosledoval mimo lavičky. Podľa informácií Šport24.sk si Kozák a realizačný tím skočili do vlasov s Kmotríkom ml. aj pri odchode do šatní. Po tomto už malo byť o osude kouča Slovana definitívne rozhodnuté. Bývalý slovenský reprezentant prebral Slovan v minulej sezóne a dokázal s ním vyhrať nielen ligu, ale aj pohár a dostať klub do skupinovej fázy Európskej ligy. O to prekvapivejší je jeho náhly koniec.

Pokúšali sme sa zistiť stanovisko Kozáka, ale v nedeľu na naše telefonáty nereagoval. Kmotrík ml. nám prezradil, že údajná hádka nestojí za jeho koncom. Dôvody vraj vysvetlil na stránke belasých. Tam odôvodnil jeho vyhadzov zhoršenými výkonmi, pričom belasí prehrali len raz v lige na ihrisku Zlatých Moraviec 1:2. „Dlhšie sme zvažovali tento krok. Posledné zápasy boli z pohľadu nášho herného prejavu veľmi zlé a slabé, nevideli sme očakávané zlepšenie. Naopak, mužstvo v poslednom období stagnovalo. Poslednou kvapkou bol výkon v pohári, ktorý nemôžeme nazvať inak než blamážou,“ povedal Kmotrík ml. pre klubový web.

Slovan prevezme Darko Milanič.
Slovan prevezme Darko Milanič.
Zdroj: skslovan.com
Kozáka nahradil Slovinec

Je už aj známe meno, ktoré nahradilo Jána Kozáka ml. na lavičke belasých. Novým trénerom Slovana sa stal Slovinec Darko Milanič. Ten trénoval aj anglický Leeds United a od roku 2016 do marca 2020 viedol NK Maribor. Dnes s tímom belasých absoloval prvý tréning. „Darko Milanič je najúspešnejším slovinským trénerom aktuálnej éry. Dvakrát dlhodobo pôsobil v Maribore, čiže v kontexte európskeho futbalu v klube podobnej veľkosti ako my. Popri šiestich tituloch dokázal trikrát postúpiť do skupinových fáz európskych pohárov. Má bohaté skúsenosti z európskych zápasov, kde odkaučoval cez sedemdesiat zápasov. Je to skúsený a jazykovo zdatný tréner a má jasnú predstavu, ako rozvinúť potenciál mužstva a posunúť ho na vyššiu úroveň. Podpísali sme s ním ročnú zmluvu s dvojročnou opciou,“ tvrdí generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.