Po úvodnom zápase na Cypre, ktorý dunajskostredský rodák presedel na lavičke náhradníkov, zanechal na sociálnej sieti odkaz: „Dostal som veľa správ, či som pre zranenie nehral. Som zdravý a top fit.“ Následne sa musel Béneš vrátiť do klubu, za ktorý v piatok odohral prípravný zápas proti druholigovému Heidenheimu. Augsburg zvíťazil 3:1, pričom náš futbalista strelil vyrovnávajúci gól.

Lászlo Bénes pridal po zápase s Cyprom na Instagram túto fotografiu.
Lászlo Bénes pridal po zápase s Cyprom na Instagram túto fotografiu.
Zdroj: Instagram Laszlo Benes

Slovensko od pondelka nefiguruje v Nemecku na zozname najnebezpečnejších krajín, a tak sa futbaloví reprezentanti z Bundesligy mohli opätovne pripojiť k nášmu národnému tímu pred zápasom s Ruskom. Z pôvodne nominovanej trojice však prišli len dvaja - Ondrej Duda a Peter Pekarík. Lászlo Bénes nie. „Oslovil som ho, aby prišiel, Marek Mintál s ním rozprával, ale vyjadril sa, že sa cíti unavený a nepríde,“ uviedol reprezentačný tréner ešte pred utorňajším duelom.

Po ňom bol už slovenský kouč zhovorčivejší a na margo situácie okolo kmeňového hráča Borussie Mönchegladbach dodal: „Nechcem z toho robiť aféru. Je to hráč s kvalitou pre reprezentáciu, určite sa stretneme a porozprávame sa, aby som to vedel celé uzavrieť. Jeho reakcia, ktorú ukázal k spoluhráčom a reprezentácii, však nie je v poriadku.” O názor na celú „kauzu“ sme požiadali aj samotného Bénesa, no ten nám odkázal, že sa k nej vyjadrí až po debate s trénerom Tarkovičom.