Ako prvý v klube na vlastnú žiadosť skončil tréner Milan Nemec, ktorý s tímom vybojoval postup do Fortuna ligy. Šesťdesiatročný otec bývalého reprezentanta Slovenska Adama Nemca, požiadal o uvoľnenie z pozície trénera sám. Dôvodom boli zdravotné problémy. Zopár týždňov po ňom sa prekvapujúco porúčal aj športový riaditeľ Róbert Jež, ktorého Pohronie angažovalo po závere úspešnej sezóny zavŕšenej postupom do ligy. "Tie výsledky neboli dobré, vedeli sme, čo nás v lige čaká. Priznám sa, nečakal som, že skončím tak skoro. Je to realita, mne bol oznámený ako dôvod úsporný režim," povedal pre Šport24.sk bývalý slovenský reprezentant.

Krátko po konci Róberta Ježa nastúpil na jeho pozíciu nový športový riaditeľ, ktorým sa stal Miroslav Filipko. "Dôvod, prečo skončil pán Jež nesúvisí v s prechodom klubu na úsporný režim. Jednoducho sa rozchádzali naše predstavy o fungovaní tímu," uviedol pre Šport24 mediálny zástupca klubu Martin Baláž. Každá zo strán si tvrdí svoje.

Tréner na dva mesiace

Po konci trénera Milana Nemca našlo Pohronie náhradu v podobe šesťdesiatsedemročného Jána Rosinského. Ten sedel na lavičke nováčika aj vďaka potrebnej licencii, ktorá chýbala dovtedajšiemu asistentovi Rastislavovi Urgelovi. Rosinský sa vo svojej pozícii, podobne ako športový riaditeľ, dlho nezdržal.

V závere minulého týždňa Pohronie oznámilo, že s trénerom ukončuje spoluprácu. Okrem "hlavného trénera" na lavičke však tentoraz skončil aj jeho asistent Rastislav Urgela, ktorý tím pomohol vytiahnúť z druhej ligy. "Bol som tam dva mesiace aj s cestou. Bolo nám oznámené, že končíme. Bez udania akéhokoľvek dôvodu. Nikto sa so mnou ani nerozprával. Nie sú mi doteraz poriadne známe príčiny, že prečo," povedal pre Šport24 Ján Rosinský. Klub argumentuje svoje rozhodnutie neuspokojivými výsledkami a rozhodnutím správnej rady. Trénerom Pohronia sa medzi tým stal Mikuláš Radvanyi.

Pozadie odchodu trénera Jána Rosinského a športového riaditeľa Róberta Ježa naznačuje komunikačné problémy medzi vedením klubu a ľuďmi zodovednými za chod seniorského tímu. Pre Šport24 klub prostredníctvom hovorcu uviedol, prečo obaja muži v Pohroní skončili. Róbert Jež a Ján Rosinský však tvrdia, že dôvody, prečo ich z klubu nováčika Fortuna ligy vyhodili, sú úplne iné...