Korupčný škannál sa odohral 27. februára tohto roku v I. lige žien v stretnutí AS Trenčín – FC Nitra 3:0. Tréner Paulíny sa previnil pokusom o ovplyvnenie rozhodcov a nedovoleným uzatvorením stávok na zápasy vlastného tímu. Členovia oddelenia integrity SFZ v súčinnosti s NAKA na to však prišli a spustili vyšetrovanie. Vtedajší lodivod futbalistiek Trenčína mal na svoje konanie údajne aj športové dôvody. „Bol to zápas o záchranu v súťaži a zároveň pokus o výhru v stávkovaní. Podarilo sa nám zistiť, že tréner Paulíny viackrát stávkoval na zápasy vlastného tímu. Sme radi, že delegované osoby tento pokus o korupciu odmietli. Domáci tréner sa ich snažil ovplyvniť odovzdaním stávkového tiketu,“ priblížil manažér Integrity SFZ Jakub Čavoj.
 
Senát Disciplinárnej komisie pre ochranu integrity SFZ dnes už bývalému trénerovi futbalistiek Trenčína pozastavil činnosť na dva roky. V tomto období sa nebude môcť podieľať na akejkoľvek futbalovej činnosti. Aktuálne plynie lehota, počas ktorej sa hriešnik môže voči tomuto rozhodnutiu odvolať. Hoci sa sprvoti nechcel priznať, napokon k tomu došlo. „Najprv sa priznal k stávkovaniu na vlastné zápasy. Nechcel priamo priznať, že sa pokúšal ovplyvňovať rozhodcov, ale iba nedovolene stávkoval. Neskôr sa však doslova okľukou dostal k priznaniu, že odovzdal stávkový tiket. Následne začal spolupracovať aj s políciou,“ vysvetľoval Čavoj.

Paulíny napokon začal plne spolupracovať s políciou a ku všetkým skutkom sa priznal. S prokurátorom pritom uzavrel dohodu o vine a treste. Následne prebehlo verené zasadnutie súdu, kde sa odsúhlasila dohoda o vine a treste. „Podľa § 336b ods. 1 Trestného zákona s použitím § 56 ods. 1, ods. 2, § 38 ods. 2, ods. 3, § 36 písm. j), písm. l), § 37 písm. e) Trestného zákona peňažný trest vo výške 1.200,- €. Podľa § 57 ods. 3 Trestného zákona stanovuje pre prípad, že by výkon peňažného trestu bol úmyselne zmarený náhradný trest odňatia slobody v trvaní 3 (troch) mesiacov,“ vyplýva z uznesenia. Voči tomuto rozhodnutiu sa na rozdiel od DK SFZ nemôže odvolať. 
 
Slovenský futbal si pamätá viacero korupčných škandálov. Páchatelia však doposiaľ vyviazli bez toho, aby museli nastúpiť do väzby. Až na jeden prípad. Jeden z prvých veľkých škandálov v slovenskom futbale bola kauza vtedajšieho druhého muža slovenského futbalu, generálneho sekretára Vladimíra Wänkeho v roku 2007. Wänke bol zatknutý pri preberaní úplatku od prezidenta futbalového klubu v Močenku Stanislava Szaba. V roku 2009 dostal trest na 3 roky a 4 mesiace nepodmienečne.