„Nechápem, ako sa toľko fanúšikov maďarskej národnosti dostalo do sektora pre hostí,“ vyjadril sa pre šport24.sk Laurinec. Podľa skúseného funkcionára hrozia usporiadateľovi sankcie.

„Ak si tie znevažujúce symboly delegát stretnutia všimol a napíše ich do správy, zrejme budú vyvodené dôsledky. A pripočíta sa tam aj nevhodné správanie tribún, ktoré vypískali slovenskú hymnu. Za sektor slovenských fanúšikov, v ktorom sa spomínané symboly objavili, však zodpovedá hosťujúca strana, tak to bude zaujímave. Je to špecifikum,“ uzavrel.

Vstupenky do nášho sektora predával Slovenský futbalový zväz, ktorý však neberie zodpovednosť. „SFZ predával vstupenky na základe pokynov partnera, teda organizátora zápasu. Záujemca musel uviesť meno, priezvisko, dátum a miesto narodenia. Nie je možné kohokoľvek, kto prejaví záujem, urobí náležité kroky a učiní tak v čase, keď sú ešte vstupenky v predaji, diskriminovať a vylúčiť ho z procesu, pokiaľ splnil všetko. SFZ sa tak dištancuje od správania časti fanúšikov, ktorí fandili domácim v sektore hostí,“ píše sa v stanovisku SFZ.

Jeden zo slovenských „Maďarov“ chcel podpáliť šál s naším štátnym symbolom.Martin Domok