Ostatní slovenskí zástupcovia ďalšie peniaze z účinkovania v pohárovej Európe nepridajú, pretože z diania už vypadli. Najkratšie vydržal Ružomberok, ktorý si zahral iba v 1. predkole Európskej ligy, v ktorom nestačil na bulharský celok Levski Sofia.Napriek tomu Ružomberčanom pribudlo na účte aspoň 240 000 eur. Dunajská Streda a Spartak Trnava sa prebojovali do  2. predkola druhej najprestížnejšej pohárovej súťaže, no to už bolo nad ich sily.

Kým Spartaku po skvelom a oduševnenom výkone v domácom zápase proti Lokomotivu Plovdiv nestačila na postup ani výhra 3:1 (prvý zápas 0:2), Dunajská Streda prehrala s gréckym Atromitosom obe stretnutia (1:2, 2:3). Napriek tomu oba slovenské kluby dostanú po 500 000 eur. K sume z prvého predkola si totiž môžu prirátať 260 000 eur za účasť na druhom. Najlepšie tak z našich mužstiev vychádza ligový majster.

Anketa
Postúpia futbalisti ŠK Slovan Bratislava do skupinovej fázy Európskej ligy?
  • 41%
  • 59%

Slovan si síce vyrobil obrovskú hanbu po vypadnutí z 1. predkola Ligy majstrov proti neznámej Sutjeske Nikšič, ale ako jediný sa dokázal prebojovať aspoň do  3. predkola Európskej ligy, hoci aj výkony proti kosovskému Feronikeli mali ďaleko od optima. „Belasí“ za blamáž v Lige majstrov dostali 280 000 eur, za 2. predkolo Európskej ligy 260 000 a za 3. predkolo majú istých 280 000 eur.

Dostanú takmer 3 milióny?

Slovan je favoritom aj v blížiacom sa dvojzápase s írskym Dundalkom. Ak by „belasí“ postúpili do play-off EL a zvládli by aj to, za postup do skupinovej fázy by dostali 2,92 milióna eur. Ak by z play-off vypadli, dostali by ako bolestné 300 000 eur.