Nedeľná prehra 0:1 s Dunajskou Stredou stále miesto Slovinca Darka Milaniča, toho vedenie klubu odvolalo aj s asistentom Novicom Nikčevičom. "My toto neriešime, robíme si svoju prácu," uviedol po zápase obranca Slovana Vernon De Marco, hoci v tej chvíli ešte ani on nevedel, že Milaničove dni v Slovane sú zrátané. O odchode Slovinca sa však hovorilo už na začiatku uplynulého týždňa, keď niektoré médiá uviedli, že ho má vystriedať Vladimír Weiss st. Päťdesiattriročnému trénerovi sa napokon stali osudnými uplynulé dva ligové zápasy. Slovan v nich prehral v Trnave 0:3 a v súčte s nedeľným zápasom s DAC čaká na gól už 184 minút. "Čo na to povedať? Naša hra nám nestačí. Je to len na nás hráčoch. Po minulom týždni sme si uvedomili, čo sa stalo, hovorili sme si, že dáme do toho všetko, ale nestačilo to," sklamane vyhlásil De Marco.

Obranca Slovana síce v zápase proti Dunajskej Strede skóroval, ale tesne pred tým, ako skončila lopta v sieti, ju ešte tečoval jeho spoluhráč Rafael Ratao. A ten stál v postavení mimo hru, čo potvrdil aj VAR. Inovatívny systém bol v akcii aj predtým, keď po faule na Rataa ukázal arbiter na biely bod, ale po konzultácii kopali domáci len priamy kop. VAR totiž odhalil, že zákrok Sommera sa stal ešte pred šestnástkou. "Vždy keď sme tu hrali, pískala sa proti nám penalta, teraz nám VAR pomohol. Aj pri penalte aj pri góle. Ale nechápem, že pri góle Slovana nevidel čiarový rozhodca ofsajd, to je hanba. Veď Ratao bol pri čiare úplne sám," uviedol brankár DAC-u Martin Jedlička.

VAR napokon odhalil aj ofsajdovú pozíciu Iona Nicolaesca z Dunajskej Stredy, ktorý v závere zápasu prekonal brankára Slovana Michala Šullu. Hlásateľ síce oznámil strelca gólu na 2:0, ale arbitri tento gól napokon neuznali. DAC však napokon získal dôležité tri body, na Slovane predtým nevyhral deväť zápasov. "Ja som vedel o tejto štatistke a som rád, že sme túto šnúru pretrhli. Pre mňa bol najdôležitejší asi prvý zákrok, pretože keď niečo chytíte, tak sa chytíte na celý zápas. Ale aj keby sme vyhrali 2:1 bral by som to," povedal Jedlička.

Slovan mal pred začiatkom nadstavbovej časti desaťbodový náskok pred svojim nedeľným súperom, DAC ho však po triumfe stiahol na štyri body. "Chceli sme udržať druhé miesto, teraz si musíme sadnúť s chalanmi a prebrať, čo chceme získať. Štyri body sú málo, ale Slovan je skúsený a mal by si to ustrážiť. Nás mrzia stratené body so slabšími tímami na domácom ihrisku," skonštatoval český brankár.

Slovan sa v Zlatých Moravciach bude snažiť potvrdiť definitívu, taktiku na jeho najbližšieho súpera už "ušije" nový kouč. "Sme veľmi sklamaní. V zápase s Dunajskou sme mali sme veľa šancí, riskovali sme, ale šťastie nám nepomohlo. A ani VAR nám v uplynulých zápasoch nepomohol. Musíme hrať lepšie po strate lopty. Keď stratíme loptu sme otvorení na kontry, na toto si musíme dať veľký pozor. Musíme sa sústrediť na zápas o týždeň a definitívne rozhodnúť zisku titulu," vyhlásil De Marco.