Na českého podnikateľa Františka Morica spomínajú najmä v Trnave. Pred rokom a pol odkúpil extraligovú licenciu miestneho futsalového klubu. Ten pod jeho vedením odohral jednu sezónu a následne zanikol. "Bolo to celé také divné. Dozvedeli sme sa iba to, že klub má nového majiteľa, neprišiel sa ani predstaviť, nepovedal, aké má vízie," spomína na príchod Morica bývalý futsalista Boris Juhás.

Futsalový klub z Trnavy  nefungoval na profesionálnej úrovni a hráči cestovali na zápasy vlastnými autami. "Bolo nám povedané, že nám budú vrátené náklady na benzín, keď sme jazdili na zápasy vlastnými autami. Doteraz sme nevideli ani cent," popisuje ako to v klube údajne malo fungovať ďalší z futsalistov, ktorý chce zostať v anonymite.

Podobný osud ako trnavský futsalový klub postihol ešte o niečo skôr aj futsalový klub Bazooka Uherské Hradište, v ktorého vedení taktiež figuroval František Moric.

Firma z paneláku

František Moric vstupuje do senického futbalu prostredníctvom spoločnosti Kosmos Invest s.r.o., v ktorej figuruje ako jediný spoločník. Firma má podľa verejne dostupných informácii svoje sídlo v Trnave. Keďže nami získané telefónne číslo na nového šéfa senického futbalu bolo aj na niekoľko pokusov nedostupné a žiadny iný kontakt sa nám získať nepodarilo, rozhodli sme sa na novinky v senickom futbale spýtať priamo v spoločnosti Kosmos Invest. Jej sídlo sa nachádza v jednej z trnavských bytoviek, o čom informuje iba nálepka na poštovej schránke priamo vo vchode. V ktorom z bytov firma sídli sa nám zistiť nepodarilo. O tom, že v bytovke má sídlo nejaká spoločnosť, nevedeli nič ani susedia.

O sídle firmy informuje iba nálepka na schránke.
Zdroj: MZs

 

Investoval v Spartaku

FK Senica nie je v prípade Františka Morica prvým futbalovým klubom zo Slovenska, v ktorom sa rozhodol investovať. Regionálne média z Trnavy pred začiatkom jarnej časti minulej sezóny informovali o vstupe nového sponzora do rezervného tímu Spartaka, ktorý pôsobil v tretej lige. Zámerom bolo postúpiť do celoslovenskej druhej ligy. Zo "sponzorstva", ktoré malo vraj prekročiť sumu 50 000 eur, údajne do Spartaka dorazila iba jedna pätina.