Keď už futbalisti spia, oni sú ešte hore. A kým hráči ešte spia, oni už makajú. Ján Beniak a Peter Paulický sa aj počas pobytu v Írsku starali o to, aby mali hráči zabezpečení komfort a nič im nechýbalo. „Práca kustóda pri futbalovom tíme obsahuje veľmi veľa povinností. Musí objednávať veci, aby mali hráči v čom hrať, trénovať, aj chodiť po hoteloch. Zabezpečovať tréningové pomôcky, občerstvenie, ale aj po tréningoch a zápasoch pozbierať prepotené tričká, dresy a dať ich do práčovne. A je toho oveľa viac,“ vyjadril sa pre šport24.sk Ján Beniak.

Ten začal s touto prácou už v roku 2000 v bývalej Artmedii Petržalka, keď ho oslovil vtedajší tréner Vladimír Weiss. Dlhých desať rokov pôsobil aj v slovenskej reprezentácii a zúčastnil sa aj MS 2010 v JAR a ME 2016 vo Francúzsku. „Tak ako sa vyvíja futbal, rovnako aj práca v realizačnom tíme, ktorého sme súčasťou. „Nároky hráčov sa za tie roky zmenili. Jeden chce to, druhý iné, ale my sa snažíme každému vyhovieť. Dnes už túto prácu jedinec ťažko zvládne sám, preto som rád, že mám po boku Peťa, na ktorého sa môžem vo všetkom spoľahnúť. A už ma vystriedal aj pri reprezentácii, aj keď zatiaľ iba v „dvadsaťjednotke,“  dodal s úsmevom Ján Beniak.

Mohli by sa dať aj na kulturistiku

Ešteže funguje vo futbalových mužstvách hierarchia a mladí hráči musia pomáhať s prenášaním materiálno – technického zabezpečenia. „Inak by sme sa s Peťom mohli dať na kulturistiku. Veď tie bedne čo nosíme na výjazdy majú tridsať kilogramov. Musím povedať, že mladíci nám s nimi pomáhajú, sú dosť ťažké,“ usmieval sa Ján Beniak.