Na gréckeho talentované futbalistu Alexandrosa Kyziridisa sa v Zlatých Moravciach spoliehali. Očakávali, že bude ťahúňom. Sám prehlásil, že v Zlatých Moravciach je všetko ideálne: "Všetko na ViOne je skvelé, cítim sa tu ako doma. Všetci od majiteľa cez vedenie, trénera až po spoluhráčov sú neuveriteľní ľudia. Nesmierne ďakujem každému, kto vo mňa verí. Verím, že to bude moja najlepšia polovička sezóny," vyjadril sa pre mynitra.sme.sk. Polroka po podpise zmluvy 21-ročný stredopoliar ViOn opúšťa.

Mladý Grék sa správal ako dieťa. Prestup do maďarského Debrecína si vynútil veľmi neprofesionálnym spôsobom. Nahneval tým fanúšikov a najmä kormidelník ViOnu Jána Kociana: "Za ViOn budú hrať iba tí, ktorí chcú. Túto teóriu som razil aj pri letných transferoch. Keď hráč po oslovení chcel prísť, tak prišiel a dohodli sme sa. Nieže keď mi nevyjde toto, tak prídem, a ViOn je druhá-tretia opcia – no choď do kelu. A to isté platí pre Kyziridisa. Takže arrivederci," odkázal nahnevaný tréner na pozápasovej tlačovke.

Slovami nespokojnosti na adresu Kazyridisa Kocian vôbec nešetril: "Kyziridis ma sklamal, ale zrejme je to generácia hráčov, ktorá bude vydierať klub, že nebude hrať a pomaly sa robiť zraneným a neviem, čo všetko ešte. Povedal som mu, že bude trénovať individuálne a od kondičného trénera si to doslova ‚vyžral‘. A ešte aby sme ho pustili pomaly zadarmo... Keď už má odísť, nech za neho zaplatia. Verím, že kluby sa medzi sebou dohodnú. Ak by sa náhodou nedohodli, máme aj béčko. Kyziridis by to mal veľmi ťažké. U mňa totiž ako hráč i človek skončil," dodal v návale hnevu.

Predseda predstavenstva ViOnu Zlaté Moravce Martin Ondrejka dúfa, že celá situácia sa čo najskôr vyrieši: "Sme sklamaní a zdieľame trénerove stanovisko. Kto nechce hrať za ViOn, bude hrať niekde inde, ak teda bude. Myslím si, že s Debrecínom sa v najbližších dňoch dohodneme a prestúpi do Maďarska," dodal Ondrejka pre mynitra.sme.sk.