"Belasí" v septembri nečakane podľahli Pjuniku Jerevan 0:2, keď v priebehu dvoch minút stratili celý zápas. Vladimír Weiss st. na stredajšej tlačovej konferencii uviedol, že to, čo sa stalo v Arménsku už viac nechce vidieť: "Skupina je otvorená, budeme hrať na víťazstvo. Verím, že máme lepšie mužstvo, ktoré už nikdy nezopakuje výkony z Jerevanu a Trenčína."

Pochopiteľne je na slovenského majstra vyvíjaný tlak. Každý očakáva, že Slovanisti splnia cieľ a zo skupiny postúpia, k tomu však potrebujú vo štvrtok zvíťaziť: "Viem, čoho je toto mužstvo schopné, keď je koncentrované. Máme skúsených a kvalitných hráčov. Keď je to náš deň, sme schopní poraziť kohokoľvek. O motiváciu je postarané. Motivácia sú ľudia a postup. Za výsledky sú hráči aj odmeňovaní, no verím, že to nie je len o peniazoch."

Zmeny nastali aj v kádri Slovana. Weiss st. vzal na milosť Ucheho Agba, ktorého po fiasku v Trenčíne vyradil z kádra: "Agbo je späť. Križan naďalej trénuje s B-tímom a Šaponjič sa pripravuje individuálne."

Narozdiel od Agba, kormidelníkovi domách nebude k dispozícii Tigran Barseghjan. Ten si na utorkovom tréningu zlomil nohu: "Tigran je stabilný hráč v základnej zostave, vie hrať v zhustenom priestore a má výbornú ľavačku. Tieto atribúty nám budú veľmi chýbať, nahradiť ho môže napríklad Jaro Zmrhal. Uvidíme," povedal Weiss st. k absencii 29-ročného stredopoliara.

Slovanistov bude hnať dopredu aj plný štadión. Na štvrtkové stretnutie sa predalo už takmer 14-tisíc lístkov. Na zápasy v pohárovej Európe chodí povzbudiť "belasých" pravidelne takmer plný štadión. Slovan Bratislava v tabuľke návštevnosti figuruje na ôsmej priečke, čím preskočil aj napríklad také mužstvo ako je Fiorentina.

Táto skutočnosť pochopiteľne teší všetkých v klube: "Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí nás chodia povzbudzovať. Na pohárové zápasy prišlo už viac ako 100-tisíc ľudí, čo je vynikajúce číslo. Konečne sa fanúšikovia chodia pozerať na svojich hráčov, nie iba na súpera," dodal Vladimír Weiss st.