Tabuľku vedie FC Kodaň, ktorý má deväť bodov a dvojbodový náskok pred "belasými". PAOK je tretí a tak ako Slovan má sedem bodov. Dánsky klub vo štvrtok čaká zápas na pôde outsidera Lincolnu Red Imps z Gibraltáru. Slovanu zaistí postup do ďalšej fázy triumf nad Grékmi a o tom, či by postúpil z prvého miesta, by sa rozhodlo v záverečnom zápase skupiny. V ňom nastúpia zverenci Vladimíra Weissa st. na ihrisku Kodane.
Priamo do vyraďovačky sa dostane 8 víťazov štvorčlenných skupín. Mužstvá z druhých priečok si o postup do osemfinále vyraďovacej fázy zahrajú proti tímom, ktoré skončia na treťom mieste v skupinách Európskej ligy.
"Belasí" na tento zápas mobilizovali svojich fanúšikov, sľubovali od nich mohutnú podporu. Ale zmeny v Covid automate, podľa ktorých môže byť na športovom hromadnom podujatí v prítomných len 200 divákov v režime očkovaní a prekonaní, im skrížili plány. Slovan v tejto súvislosti pozastavil predaj vstupeniek a pre fanúšikov ich napokon vyčlenil len 128. Mohli sa o ne prihlásiť tí, ktorí mali zakúpené balíkové vstupenky na celú skupinovú fázu.
Slovan sa na štvrtkový zápas naladil ligovým triumfom na ihrisku Michaloviec, keď zvíťazil 2:1. "Odohrali sme naozaj náročný zápas so všetkým, čo k tomu patrí. Víťazstvo nám pred PAOK pomohlo, zomkli sme sa ako tím a doslova sme vydreli tri body. Určite je to lepšie než počas sedemhodinovej cesty do Bratislavy rozmýšľať a trápiť sa nad stratou bodov," uviedol pre klubový web krídelník Jaromír Zmrhal.
Dôležitosť štvrtkového súboja pripomenul aj tréner Weiss. Jeho zverenci v prvom vzájomnom súboji na gréckej pôde remizovali 1:1 a teraz potrebujú Solúnčanov zdolať. "Nebude to jednoduché, ale na dobrej emócii to môžeme dokázať," poznamenal tréner Slovana. Duel na Tehelnom poli od 18.45 h rozhodujú Holanďania Dennis Higler spolu s asistentmi Erwinom Zeinstrom a Mariom Diksom. Priamy prenos odvysiela RTVS na Dvojke.