Rodák z Banskej Bystrice bol pred 12 rokmi ťahúňom reprezentácie do 21 rokov, v kvalifikácii o postup na ME strelil šesť z desiatich slovenských gólov. Vtedajší tréner áčka Vladimír Weiss zvažoval, že mladého útočníka zoberie aj na svetový šampionát v JAR 2010, no napokon z toho zišlo. Sylvestr však pod jeho vedením v seniorskej reprezentácii debutoval a neskôr ho do reprezentácie povolal aj trénerský tandem Michal Hipp – Stanislav Griga a taktiež mu veril Ján Kozák.

Po angažmánoch v Slovane, Artmedii, chorvátskom Diname Záhreb, nemeckých kluboch Aue, 1. FC Norimberg, Paderborn, dánskom Aalborgu, izraelských tímoch Beitar Jeruzalem, Bnei Yehuda, Ashdod či Hapoel Haifa a ešte aj indickom FC Čenaj sa dnes už 33-ročný futbalista stal vlani na jar hráčom Žalgirisu Vilnius. A práve tento klub narazí v utorok večer na Slovan, ktorý momentálne vedie tréner Weiss. Ten však obavy zo svojho niekdajšieho obľúbenca mať nemusel, keďže Jakub Sylvestr sa nedostal na súpisku litovského tímu pre EKL. A to aj napriek tomu, že v uplynulej sezóne zasiahol ako jediný do všetkých 50 zápasov klubu. „Myslím si, že Jakubove vyhliadky v Žalgirise sú pochmúrne,“ povedal pre portál sportnet.sk litovský novinár Marius Bagdonas.

Za pomerne krátky čas dokázal odchovanec Jupie Podlavice získať so Žalgirisom majstrovský titul a triumfovať v národnom pohári. „Vo všetkých súťažiach som dal dvanásť gólov, čo je pekné číslo. Nebol som však stabilný hráč, často som naskakoval z lavičky. Tréner ma nedával do hry toľko, koľko by som si predstavoval,“ skonštatoval Sylvestr vlani v decembri, teda po sezóne, keďže v litovskej lige sa hrá systémom jar - jeseň. „Jakub prišiel do Litvy s množstvom skúseností, ale v prvom ročníku mal veľké problémy so zakončením. V tejto sezóne prehral konkurenčný boj, takže je na ihrisku len zriedka. Má malú šancu hrať a mohol by nastúpiť len v prípade, ak by Renan Oliveira alebo Mathias Oyewusi vynechali zápas pre zranenie alebo trest,“ dodal Bagdonas.