ŠK Slovan Bratislava s rozhodnutím nesúhlasí a považuje ho za nesprávne. Bratislavský klub hlasoval za dohratie súťaže v plnej verzii desiatich kôl nadstavbovej časti. Len takýto formát považovali za plne spravodlivý pre všetky ligové kluby a zároveň za najatraktívnejší pre fanúšikov.

Na snímke Ivan Kmotrík mladší a Vladimír Weiss mladší prichádzajú na tlačovú konferenciu, na ktorej ŠK Slovan Bratislava oficiálne Weissa predstaví ako novú posilu klubu.
Na snímke Ivan Kmotrík mladší a Vladimír Weiss mladší prichádzajú na tlačovú konferenciu, na ktorej ŠK Slovan Bratislava oficiálne Weissa predstaví ako novú posilu klubu.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

 

„Vyvinuli sme maximálne úsilie a verejný tlak, aby sa liga dohrala v plnom rozsahu. Mrzí nás rozhodnutie klubov a ÚLK. Skrátený formát nedáva žiadne opodstatnenie. Vzhľadom na vývoj situácie na Slovensku nič nebránilo dohrať ligu v plnej verzii. Prijaté rozhodnutie považujeme za účelové, vypočítavosť niektorých klubov zvíťazila nad zdravým rozumom. V mene ŠK Slovan Bratislava by som sa chcel ospravedlniť všetkým našim fanúšikom a taktiež partnerom za to, čo dnes vymysleli kluby a ÚLK. Všetci vrátane fanúšikov a partnerov totiž týmto nezmyselným rozhodnutím môžeme len stratiť. My sme mali pri hlasovaní jeden hlas, ktorým sme podporili plný formát s desiatimi kolami. Žiaľ, boli sme v menšine,“ vyhlásil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Ak má byť vyhnutie sa anglickým týždňom reálny argument, prečo slovenské kluby nechceli ligu dohrať v plnej verzii, tak by sme v tejto chvíli naozaj radšej boli súčasťou českej či poľskej ligy, kde sa k tejto situácii postavili čelom. Všade naokolo sa budú hrať súťaže v plnom tempe, u nás bude možno po prvom-druhom kole rozhodnuté o majstrovi i tímoch na druhom a treťom mieste, a sezóna sa bude len v pokoji dohrávať. A z ligy nikto nevypadne. Povedzme si to na rovinu – skrátený formát nemá žiadne iné opodstatnenie ako osobné záujmy klubov, ktorým vyhovuje udržať si svoje postavenie či nevypadnúť!," pokračoval generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava.

„Sme znechutení dnešným rozhodnutím, ktoré považujeme za hrubo nezodpovedné. Neostáva nám však nič iné ako prijať toto rozhodnutie. Možno sa naša liga dostane aj na stránky zahraničných športových médií. Aj v zahraničí sa budú čudovať, prečo sa v krajine, ktorá patrí k lídrom v boji s pandémiou, skracuje aj tak krátka desaťkolová nadstavba. A ešte z akých dôvodov – že kluby nechceli prísť o svoje postavenie, nechceli vypadnúť či nechceli hrať anglické týždne. Je to nepochopiteľné. Každopádne, budeme sa naďalej pripravovať na reštart a taktiež na novú edíciu európskych pohárov,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava
Zdroj: Martin Baumann