Pri tejto príležitosti si Škriniar navlečie kapitánsku pásku. V nedeľnom záverečnom dueli v H-skupine kvalifikácie MS 2022 (15.00) totiž budú z rôznych dôvodov chýbať kapitán Marek Hamšík aj jeho zástupcovia Juraj Kucka s Petrom Pekaríkom.

"Som hrdý na to číslo a verím, že ešte nejaké zápisy pridám. Nebude to jednoduchý zápas, presvedčili sme sa v marci na vlastnej koži, že Malťania vedia organizovane brániť aj streliť góly. Nám dali dva a ako jedinému papierovému favoritovi zobrali body. Poučení vieme, že musíme hrať našu hru, samozrejme chceme vyhrať," povedal na sobotnej predzápasovej tlačovej konferencii 26-ročný obranca Interu Miláno, citoval ho oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Slováci už dlhšie nemajú šancu postúpiť na záverečný turnaj do Kataru, ale na ihrisko outsidera pricestovali s jednoznačným cieľom zvíťaziť. V domácom prostredí s ním iba remizovali 2:2 "Podstatné je, aby to neostalo len v rovine slovných výziev, keďže sme neboli v tomto smere vždy stopercentní a neraz sa nám to vypomstilo. V tejto kvalifikácii strelila Malta deväť gólov, my jedenásť... Máme čo naprávať v súboji s týmto súperom. Kvalita je na našej strane, ale musíme ju potvrdiť na ihrisku a v zápase," vyhlásil Tarkovič.

Slovensko bojuje o konečnú tretiu priečku v tabuľke, rovnaký počet bodov a o gól horšie skóre má na konte Slovinsko, ktoré hostí Cyprus.