Niektoré ženy sa pokúsili preniknúť na zápasy prezlečené za mužov. Fotografky vyšli na budovy v blízkom okolí, aby si mohli robiť svoju prácu. Niektoré boli brutálne zatknuté a zadržané.

Po dobu piatich rokov, následovala Maryam top ázijský tím (23. miesto vo svetovom rebríčku FIFA) s transparentmi zvýrazňujúcimi tvrdý, nespravodlivý zákaz: „V roku 2014 som sledovala majstrovstvá sveta vo futbale v Brazílii a videla som koľko žien z Iránu ich tiež sleduje. Vtedy som si povedala, že musím niečo urobiť,'' spomína na začiatky Iránka s kanadským občianstvom.

Jej brat tiež podporuje sprístupnenie tribún ženám. Pred dvoma rokmi vo videu zdieľanom Rádiom Farda povedal: „Myslím, že ak sa zruší zákaz, budeme musieť postaviť štadión s kapacitou 200 000 divákov, pretože naše dámy majú (pre futbal) obrovskú vášeň.“

Dva mesiace po predložení aprílovej sťažnosti o zákaze etickému výboru Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), ktorú podpísala Shojaei, FIFA prezident Gianni Infantino napísal správu Mehdi Tajovi, prezidentovi iránskej futbalovej federácie. V nej opisuje zmenu, po tom čo malá skupina žien bola v novembri pustená na zápas na teheránskom Ahadi štadióne, ako znepokojujúcu. V liste sa uvádza: „Toto nie je v súlade so záväzkami, ktoré sme od vás (iránskeho prezidenta Rouhanima) prijali v marci 2018. Vtedy ste nás ubezpečili, že v tejto veci čoskoro dosiahnete významný pokrok.

Iránsky Minister športu a mládeže, povedal, že pracujú na žiadosti prípravou samostatných vchodov, chodieb, služieb a priestorov pre ženy. 

Krajina má podľa plánu hrať v Teheráne v októbri 2019 kvalifikačný zápas, na majstrovstvá sveta, proti Kambodži. Teraz všetci čakajú, čo sa stane.

,,Ženy sú už unavené, bojujú bez svojho vedomia. Chcú len ísť (na štadión) a pozerať futbal. Milujú futbal,'' dodáva aktivistka za ženské práva Shojaei.