Meno nového trénera Newcastlu United, ktorý kúpilo saudskoarabské konzorcium, nespoznáme ani v najbližších dvoch týždňoch.  "Majitelia ma požiadali, aby som prevzal mužstvo v najbližších dvoch zápasoch proti Crystal Palace a Chelsea. Budem sa koncentrovať na to, aby som hráčov na tieto zápasy čo najlepšie pripravil. Priznám sa, že najprv som bol nahnevaný, lebo mám so Stevom skvelý vzťah. Bolo to ťažké, to je pravda," cituje slová dočasného kouča Jonesa agentúra AFP.

Steve Bruce skončil u zamestnávateľa slovenského gólmana Martina Dúbravku v stredu po vzájomnej dohode. Po nedávnom vstupe nového investora zo Saudskej Arábie do klubu a po nevydarenom štarte do novej sezóny sa jeho odchod z lavičky "strák" skloňoval čoraz častejšie. Uplynulý víkend prehrali hráči Newcastle doma s Tottenhamom Hotspur 2:3 a v tejto sezóne stále čakajú na víťazstvo. Po ôsmich kolách im v tabuľke patrí s tromi bodmi 19. priečka.

Podľa medializovaných informácií patria k horúcim kandidátom na trénerskú stoličku bývalý tréner AS Rím Paulo Fonseca, extréner Bournemouthu Eddie Howe a bývalý kormidelník Borussie Dortmund Lucien Favre.