Cristiano Ronaldo je synonymom zdravého životného štýlu. Jeho dokonalú postavu mu môžu závidieť aj hráči, ktorí majú o desať rokov menej. Na EURO sa mimo ihriska preslávil aj tým, že na tlačovej konferencii odsunul fľašu coly a vyzýval ľudí, nech pijú vodu. Tým poukázal, že ak sa chcete stať profesionálnym futbalistom, tvrdá drina a zdravá strava nesmú chýbať.

Ronaldova životospráva má vplyv aj na spoluhráčov. "V piatok po večeri si zvyčajne doprajete nejakú sladkosť. Jablkový koláč, brownie, alebo vafle," povedal náhradný brankár "červených diablov" Lee Grant. "Keď Ronaldo prišiel do mužstva, všetci sa začali pozerať čo má na tanieri on. Po jednej zo spoločných večerí si nedal dezert a tak si ho nedoprial nikto z mužstva." prezradil s úsmevom golman.

Ronaldov režim ale možno nie je tak striktný, ako by sa mohlo zdať, prezradil to Ronaldov reprezentačný spoluhráč Jose Fonte: "Všetci sledujeme, čo si dáva. Vieme, že je najlepší a preto chceme napodobňovať čo robí, pretože to asi robí dobre. Samozrejme sa stravuje zdravo," prezradil obranca. Avšak catering na reprezentačných zrazoch Portugalska, je podľa slov Fonteho, na tak vysokej úrovni že aj božský CR7 občas "zhreší": "Po zápase si občas dáva steak s hranolkami a vyprážaným vajcom. Je to pochopiteľné, že nezdravé jedlo si dopraje práve pri reprezentácii, výber jedla je tu neuveriteľný," dodal Portugalec pôsobiaci vo francúzskom Lille.