Ronaldo sa zmenil z chudého chlapca na jedného z fyzicky najdominantnejších hráčov sveta. Jeho dokonalá postava je výsledkom stravy a tvrdého tréningu.

Portugalčan však pripustil, že si občas dá so svojím synom pizzu, aby sa vyhol ,,nudnému životu''. Pre futbalistu je však kľúčová starostlivosť o telo, trénovanie, regenerácia a správne stravovanie. Ronaldo sa minulý rok vyjadril, že jeho biologický vek je 23 rokov a chce pokračovať hrať do štyridsiatky. 

Mimo občasného ,,zhrešenia'' s pizzou sa futbalista drží striktnej diéty. Tiež si osvojil rutiny Pilatesu, ktoré sa zameriavajú na posilnenie stredu tela. Veľkou časťou jeho režimu sa stalo aj pozápasové cvičenie. Po súboji zamieri rovno do bazénu.

Keď však Ronaldo prišiel prvýkrát do Anglicka a podpísal zmluvu s Manchestrom United, v roku 2003, keď mal 18, bola jeho postava úplne iná: „Je to pravda, bol som chudý. Nemal som žiadne svaly,'' povedal o svojich začiatkoch tridsaťštyriročný útočník.

,,Vedel som, že som talentovaný, preto som sa v jedenástich rozhodol trénovať tvrdšie ako ostatní. Začal som sa v noci vykrádať z internátu, aby som mohol cvičiť. Stal som sa väčším a rýchlejším,'' vyjadril sa hráč Juventusu.

Teraz je Ronaldo jeden z najlepšie platených futbalistov sveta. Ročne zarobí okolo 92 miliónov eur. Z rozprávkového platu si môže dovoliť komoru na kryoterapiu, ktorá je určená na regeneráciu svalov. Umožňuje mu rýchlejšie zotavenie.

Portugalčan však tvrdí, že všetko čo potrebujete, na to, aby ste sa dostali do formy je izba a voľný čas: ,,Počas trénovania robíme veľa šprintových cvičení, môžu byť zakomponované do vášho tréningu kdekoľvek ste. Urobte si v izbe cvičenie na brucho, keď sa zobudíte alebo predtým ako idete spať,'' poradil Ronaldo.

Futbalista nie je vegetarián, no obmädzuje príjem mäsa kvôli vysokému obsahu tuku. Ryba je kľúčovou súčasťou jeho stravy: ,,Jem stravu s vysokým obsahom bielkovín, s množstvom celozrnných sacharidov, ovocia a zeleniny. Vyhýbam sa sladkým jedlám,'' prezradil o svojej diéte päťnásobný držiteľ ocenenia FIFA Ballon d'Or.

„Jedzte pravidelne. Ak pravidelne trénujete, je dôležité udržiavať si vysokú hladinu energie, aby vaše telo podalo čo najlepší výkon. Niekedy jem až šesť menších jedál denne.'' dodal.