„Futbalová asociácia Írska na základe usmernenia vlády dnes oznámila UEFA, že z dôvodu pandémie Covid-19 nie je v tejto chvíli schopná poskytnúť záruky na minimálnu divácku účasť na zápasoch EURO 2020, ktoré sa budú konať v júni v Dubline,“ uviedla v stanovisku FAI.

UEFA teraz stojí pred ťažkým rozhodnutím. Buď poskytne FAi viac času na doriešenie situácie alebo rozdelí štyri zápasy v Dubline vrátane dvoch slovenských (proti Poľsku a Švédsku) medzi zvyšné usporiadateľské mestá.

Štadión San Mames v Bilbau, kde odohrajú Slováci duel proti domácim Španielo, sa môže zaplniť do štvrtiny svojej 53-tisícovej kapacity. Holanďania chcú do arény Johana Cruyffa pustiť minimálne 12.000 divákov s negatívnymi testami na ochorenie COVID-19.

Otvárací duel šampionátu je na programe 11. júna v Ríme a Taliansko v utorok potvrdilo účasť fanúšikov. Podľa škótskej vlády by sa rovnako do 12.000 ľudí mohlo dostať na Hampden Park do Glasgowa.

Najviac, až sedem súbojov vrátane semifinále a finále sa uskutoční v londýnskom Wembley a anglickí predstavitelia dúfajú, že na záver turnaja (11. júla) by sa mohla využiť celá 90-tisícová kapacita. Rusko ubezpečilo, že na štadión v Petrohrade pre 65.000 ľudí môže na štyri stretnutia prísť minimálne polovica. Dánsko očakáva v kodanskom Parken Stadium do 12.000 divákov, Rumunsko chce v Bukurešti pustiť aspoň štvrtinu z maximálneho počtu 55.000 fanúšikov. Medzi organizátormi sú ešte Baku a Budapešť.