Ronaldo exportnou strelou približne z 23 metrov ponad múr do pravého horného rohu bránky nedal Olsenovi šancu. Potrestal tak faul domáceho stredopoliara Gustava Svenssona, ktorý navyše musel po druhej žltej a následnej červenej karte predčasne opustiť ihrisko.

Ronaldo rozhodol dvoma gólmi o triumfe Portugalska na ihrisku Švédska 2:0 a ako prvý európsky hráč sa dostal cez stogólovú métu v národnom drese. Jubilejný 100. presný zásah v reprezentácii zaznamenal v 45. minúte z priameho kopu, keď exportnou strelou približne z 23 metrov ponad múr do pravého horného rohu bránky nedal šancu brankárovi Robinovi Olsenovi. Potrestal tak faul domáceho stredopoliara Gustava Svenssona, ktorý navyše musel po druhej žltej a následnej červenej karte predčasne opustiť ihrisko. V 72. minúte potom Ronaldo, ktorý chýbal v úvodnom vystúpení obhajcov trofeje proti Chorvátsku pre infekciu v palci na nohe, pridal ďalší výstavný gól spoza šestnástky a stanovil konečné skóre duelu.

V historickej tabuľke reprezentačných strelcov figuruje Ronaldo so 100 gólmi na druhej priečke. Dosiahol ich v 165 medzištátnych dueloch. Na čele je Iránec Ali Daei so 109 zásahmi v 149 zápasoch. Na treťom mieste je Ferenc Puskás, ten za Maďarsko a Španielsko nastrieľal spolu 84 gólov v 85 vystúpeniach.

Tridsaťpäťročný Ronaldo chýbal v úvodnom vystúpení obhajcov trofeje v novej edícii súťaže proti Chorvátsku pre infekciu v palci na nohe. Portugalci aj bez neho triumfovali hladko 4:1.