Na Ukrajinu v nedeľu čaká finále baráže vo waleskom Cardiffe, kde narazí na domácu reprezentáciu. Ak Ukrajina uspeje, na šampionáte v Katare sa stretne v základnej skupine s USA, Iránom a hviezdnym Anglickom. Triumf 3:1 v Hampden Parku sledovali aj stovky priaznivcov v modro-žltých dresoch a hráči po víťazstve neskrývali svoje dojatie.

„Toto víťazstvo je pre ozbrojené zložky v zákopoch a nemocniciach, ktoré bojovali do poslednej kvapky krvi, pre tých na Ukrajine, ktorí trpia každý deň,“ povedal po zápase hrdý tréner Oleksandr Petrakov. Športovo sa zachovali aj fanúšikovia Škótska, ktorí spievali ukrajinskú hymnu a s hráčmi súpera po záverečnom hvizde oslavovali ich úspech.

Zaujímavosťou celého duelu je, ukrajinský dres na sebe malo až šesť hráčov z domácej najvyššej súťaže, ktorá sa hrala naposledy v decembri. Jarnú časť po ruskej invázii zrušili, takže niektorí reprezentanti nastúpili na súťažné stretnutie ešte v minulom roku. Napriek tomu mala Ukrajina jasnú prevahu, ktorú zúročila gólmi Jarmolenka, Jaremčuka a Dovbyka. Za Škótov sa presadil len McGregor.