TU si pozrite, ako prebieha komunikácia medzi trénerom Calzonom a hráčmi počas tréningov našej reprezentácie

Mnohí sa obávali, že práve komunikácia by mohla byť problémom. Calzona totiž plynule ovláda iba Taliančinu. Pred úvodným zápasom našej reprezentácie pod jeho vedením proti Azerbajdžanu sme sa preto pýtali, ako to v tomto smere funguje. „Z tohto pohľadu som veľmi spokojný. Používame tri jazyky a to slovenčinu, angličtinu a taliančinu. Nemáme naozaj žiadne ťažkosti, čo sa týka komunikácie. Dokonca veľa hráčov z nášho mužstva vie po taliansky, tak mi pomohli s niektorými výrazmi,“ povedal nový tréner nášho národného výberu.
 
Taliansky tréner sa snaží skvalitniť komunikáciu medzi realizačným tímom a hráčmi na maximum. Aj preto presvedčil kompetentných, aby SFZ angažoval nášho bývalého profesionálneho futbalistu Pavla Farkaša, ktorý mu pomáha s prekladom. „Pavla Farkaša som chcel do svojho tímu ja osobne. Sám som sa pýtal na zväze, či je možnosť, aby sa stal súčasťou môjho realizačného tímu. Mal som na neho veľmi dobré referencie a chcel som, aby bol pri mne ešte Slovák, ktorý rozumie futbalu a sám ho profesionálne hrával. Navyše, pozná prostredie a aj hráčov. Som veľmi rád, že sa to napokon podarilo a je tu s nami,“ vysvetľoval Francesco Calzona.
 
S novým trénerom a realizačným tímom sa už stihli počas aktuálneho reprezentačného zrazu zoznámiť aj hráči. Fungovanie si pochvaľuje aj kapitán tímu Milan Škriniar, ktorý bude na ihrisku v úlohe jazykovej spojky. „Osobne si myslím, že to zatiaľ funguje veľmi dobre. Či už na tréningu, alebo pri analýze keď tréner niečo rozpráva, tak Palo Farkaš to prekladá. Chápeme, že má toho aj on veľmi veľa a keď nestíha, tak sa to snažíme ostatným preložiť aj my, ktorí rozumieme po taliansky. Zatiaľ nevznikol žiadny problém a zatiaľ je komunikácia z môjho pohľadu na jednotku,“ prezradil.
 
Calzona navyše na predzápasovej konferencii ozrejmil, ako bude prebiehať komunikácia medzi lavičkou a hráčmi základnej zostavy počas zápasov. „Bude vedľa mňa stáť Pavol Farkaš, ktorý mi bude pomáhať s jazykovou bariérou. Verím, že nebude žiadny problém s komunikáciou ani počas zápasu. Po anglicky rozumiem prakticky všetko, ale s rozprávaním je to už horšie. Ak by boli nejaké ťažšie výrazy, tak mi s tým určite pomôže Pavol,“ dodal náš nový tréner.