Trénerovi Jaroslavovi Kentošovi chýbali  ešte legionári Tomáš Suslov z holandského Groningenu aj Ľubomír Tupta z talianskeho Hellasu Verona. Obaja si plnili klubové povinnosti a k tímu sa pripoja v priebehu najbližších hodín.

Chýbali aj niektorí hráči zo slovenskej Fortuna ligy, ktorí si v nedeľu tiež plnili povinnosti v kluboch. V čase zrazu sa mu hlásilo šestnásť futbalistov z 24 nominovaných. "Všetci hráči, ktorí boli včera v hre v ligovom kole sa dnes zišli na úvodnom zraze. Ostatní hráči, ktorí hrajú dnes podvečer prídu v priebehu večera až zajtrajška. Po zápase Pohronie - Slovan prídu Dominik Špiriak a Dávid Strelec, po zápase Trenčína prídu Kubo Kadák a Maťo Šulek. Suslov mal dnes zápas proti Ajaxu, príde v priebehu noci a Ľubo Tupta hrá dnes s Veronou, ten príde v priebehu zajtrajška," povedal médiám na reprezentačnom zraze kouč SR 21.

Mladí Slováci odohrajú kvalifikačný dvojzápas proti Azerbajdžanu vo štvrtok 8. októbra o 16.30 h v Nitre, resp. s Francúzskom v pondelok 12. októbra o 21.00 h v Štrasburgu. Kentoš momentálne rozmýšľa najmä nad prvým duelom v domácom prostredí. Slováci už majú minimálnu šancu na postup na ME, v konkurencii silných Francúzov či Švajčiarov nie je reálna ani druhá barážová priečka. Postúpiť už nemôže ani Azerbajdžan, ktorý tak výrazne obmenil zloženie kádra. "Čaká nás húževnatý súper, ktorý je dobre organizovaný v defenzíve. Má šikovných hráčov smerom dopredu, sú individuálne technicky zdatní. Musíme byť obozretní," uviedol na margo tohto zápasu Kentoš.

Až po ňom začne myslieť na Francúzov. "Popri Švajčiarsku sú ďalším favoritom našej skupiny. Majú podobnú tímovú kvalitu a myslím si, že z individuálnej stránky sú ešte lepší. Naši chalani by si mali uvedomiť, že reprezentovať svoju krajinu je česť. Verím, že k tomu aj takto pristúpia a na tréningoch a v zápasoch ukážu všetko, čo v nich je."