"Dobré o kúsok prevážilo zlé. Gól sme inkasovali potom, ako sme zaspali pri autovom vhadzovaní a súper nás potrestal. Mali sme tam dobré veci a potom aj veci, na ktorých musíme zapracovať. Keď vezmem do úvahy, že sme mali pred zápasom len tri tréningové jednotky, tak dobré veci prevážili tie zlé," citovala Clarka britská BBC.

Škóti boli v prvom polčase aktívnejší, v 42. minúte však mohli po chybe obrany inkasovať. Zachránil ich brankár David Marshall, ktorý reflexívne vyrazil hlavičku Moanesa Daboura. V závere úvodného dejstva Ahmad Tibi fauloval v šestnástke Johna McGinna a nariadenú penaltu bezpečne premenil Christie. Po zmene strán Izraelčania prebrali iniciatívu a v 73. minúte sa dočkali vyrovnania. Zahavi si narazil loptu s Dabourom a strelou spoza šestnástky vymietol šibenicu.

Domáci tiež pozmenili herný systém, keď doteraz zaužívanú formáciu 4-3-3 nahradili hrou na troch obrancov 3-5-2. "Musíme byť flexibilní. Vždy je dobré mať v zálohe iný systém. Hoci sme si nevypracovali až tak veľa šancí, systém fungoval. Izrael hral tiež vzadu s troma hráčmi a dnes tak bola dobrá šanca vyskúšať si takéto rozostavenie. Myslím si, že to bolo OK. Samozrejme, je ešte veľa vecí, na ktorých musíme pracovať. Najmä v ofenzíve. Defenzíva fungovala solídne," dodal Clarke.

Dočasný tréner Izraela Willibald Ruttensteiner vyjadril po súboji relatívnu spokojnosť. "Po dlhej pauze bolo celkom dobré predstavenie. Začali sme Ligu národov úspešne, hoci je to len jeden bod. V tomto mužstve je potenciál. Máme technicky skvele vybavených hráčov, ktorí sa zlepšujú. V tíme je dobrá atmosféra. Mužstvá, ktoré robia mnohé chyby, nemôžu vyhrať. Musíme ešte vylepšiť defenzívu a zmenšiť priemer inkasovaných gólov na zápas pod jeden. Či to bola penalta, neviem posúdiť. Ale v druhom polčase sme si prihrávali loptu skvele a dali sme prekrásny gól," citovala oficiálna webstránka UEFA kouča Izraela.

Ten sa vyjadril aj k pondelňajšiemu zápasu so SR: "Slovensko má veľmi silný tím. Ale my hráme doma a sme zvyknutí na horúčavy, ktoré u nás panujú. Musíme dobre zregenerovať, pretože máme dlhý let domov. V pondelok chceme ukázať progres a uspieť."