Na trojzápas s Cyprusom, Maltou a Ruskom nefigurujú v nominácii zranení Marek Hamšík a Marek Rodák. Okrem toho s najväčšou pravdepodobnosťou budú kvôli pandemickým opatreniam v Nemecku k dispozícii hráči z Bundesligy Pekarík, Duda a Bénes iba na úvodný kvalifikačný duel.

Trénerovi Štefanovi Tarkovičovi však najväčšie vrásky na čele robí fakt, že viacerí hráči, ktorí by mohli dostať šancu v základnej zostave a tvoria kostru mužstva, majú vo svojich kluboch  tragickú minutáž. „Je to veľmi nepríjemné pre trénera z toho dôvodu, že hráčom jednoznačne chýba zápasová prax. Aj keď trénujú, tak nehrávajú zápasy, čo je pre hráča najdôležitejšie. S tým súvisí aj istota. Hráči, ktorí sedia len na lavičke ju jednoducho nemajú a je to zlé. Tým pádom sa to môže odzrkadliť na ich výkonoch,“ prezradil pre náš portál legendárny slovenský tréner Ladislav Jurkemik.

Krídelník Albert Rusnák neodohral v tomto roku ani minútu, pretože v americkej MLS je prestávka. Vinou zranení majú odohratých hráči ako útočník Boženík žalostných 49 a stopér Šatka 69 minút. Lepšie na tom nie sú ani opory, s ktorými sa ráta do základnej zostavy. Róbert Mak odohral v tomto roku 118 minút. Stredopoliar SSC Neapol Stanislav Lobotka iba 224 minút. „Keď zo základnej zostavy nehrajú dvaja pravidelne, tak ostatní ich vedia potiahnuť. Pokiaľ je to však naopak, tak to je už myslím si veľmi ťažké. Výhoda ale na druhú stranu je, že na úvod nás čakajú súperi ako Cyprus a Malta, ktorí nepatria k najsilnejším celkom,“ zdôraznil.

Tragická minutáž našich reprezentantov v roku 2021

Marek Hamšík (IFK Göteborg) – 0 minút

Albert Rusnák (Real Salt Lake) – 0 minút

Denis Vavro ( Huesca) – 14 minút

Róbert Boženík (Feyenoord) – 49 minút

Ľubomír Šatka ( Lech Poznaň) – 67 minút

Marek Rodák (Fulham FC) – 90 minút

Róbert Mak ( Ferencváros Budapešť) – 118 minút

Stanislav Lobotka (SSC Neapol) – 224 minút

Martin Dúbravka (Newcastle United) – 270 minút

Ten vidí najväčší problém v samotných hráčoch, ktorí si podľa neho nezvážia pred prestupom do nového klubu možné riziká. „Myslím si, že je to zlým výberom klubov. Nechápem hráčov, ktorí ostanú v kluboch, kde nehrajú a naopak odídu z tých, kde hrajú, darí sa im a sú oporami. Vidím v tom najmä to, že to je honba za peniazmi,“ pokračoval bývalý lodivod našej reprezentácie.

Nemohol povolať hráčov z našej ligy

Slovenská futbalová súťaž je v plnom prúde a hráči sú vyťažovaní. Naskytla sa teda otázka, či tréner Tarkovič nemohol povolať aj hráčov z Fortuna ligy. „Naša liga je síce rozohraná, ale je to slabučké. Tempo zápasov a celkovo hry. Nemôžeme to porovnávať s talianskou, nemeckou ligou,“ dodal rázne Ladislav Jurkemik.