Po kanonáde elitného útočníka si tak zverenci trénera Didiera Deschampsa zabezpečili miestenku na budúcoročný svetový šampionát v Katare. Mbappe sa stal prvým Francúzom po dlhých 36 rokoch, ktorý strelil tri a viac gólov v drese národného tímu v súťažnom zápase. Naposledy sa to podarilo ešte v roku 1985 Dominiqueovi Rocheteauovi proti Luxembursku. 

No a štvorgólového strelca nezaznamenalo Francúzsko ešte omnoho dlhšie. Takýto kúsok si v podobe futbalistu z krajiny galského kohúta pamätá už len málo fanúšikov. Ako posledný to totiž dokázal v roku 1958 legendárny Just Fontain do siete Západného Nemecka. Mbappe svoj pozoruhodný zápis zaznamenal v známom prostredí, na štadióne v Parku princov, kde hráva domáce zápasy jeho Paríš St. Germain.

Mbappe mal na konte čistý hetrik už po 32. minútach zápasu a svoj historický nástrel zavŕšil v 87. minúte, keď zvyšoval na konečných 8:0. Francúzsko tak ovládlo svoju kvalifikačnú skupinu a pred posledným duelom má pred druhým Fínskom nedostižný, štvorbodový náskok. Na druhej strane pre Kazachstan je to najvyššia kvalifikačná prehra a boje o Katar 2022 ukončila reprezentácia bez víťazstva.