Hlavným kandidátom na post reprezentačného trénera bol po skončení zmluvy Štefana Tarkoviča ostrieľaný Vladimír Weiss starší. Ten dokonca pripustil, že by dokázal viesť národný výber a zároveň aj Slovan Bratislava. Vedenie „belasých“ mu však túto alternatívu rázne zarazilo a dalo mu ultimátum s tým, že si musí vybrať iba jednu možnosť. Napokon sa náš legendárny tréner rozhodol, že ostáva pri bratislavskom mužstve.

Ako jediný vhodný kandidát, ktorého aj navrhol prezident SFZ Ján Kováčik výkonnému výboru na schválenie ostal Štefan Tarkovič. Ten viedol našu reprezentáciu od konca októbra 2020. Naši futbaloví činovníci napokon rodáka z Prešova na stredajšom zasadnutí opätovne zvolili do funkcie. Mohol sa však cítiť tak trochu ukrivdený, pretože nebol prvou voľbou. „Myslím si, že ho nevynechali úplne zo svojich plánov a nedali ho na vedľajšiu koľaj. Nestalo sa to, že by ho odvolali a opätovne zavolali naspäť. Poňali to tak, že buď ostane Tarkovič, alebo bude nový. Toho však nenašli a rozhodli sa tak pre Štefana. Nevidím v tom nič neobvyklé, alebo podlé,“ vyhlásil legendárny slovenský tréner Ladislav Jurkemik.

Druhým dychom dodáva, že pokiaľ by sa Tarkovič cítil podvedený, tak by ponuku na pokračovanie neprijal. „Post reprezentačného trénera je pre každého trénera veľká česť a zároveň vrchol kariéry. Ak by bol ukrivdený, tak môže povedať, že to neberie a dovidenia. Naopak si myslím, že to chce a v tomto nevidím žiadny problém,“ zdôraznil Jurkemik.