Z dôvodu zranenia nepomôže našej reprezentácii kapitán Marek Hamšík, ktorý si krátko po prestupe do švédskeho Göteborgu privodil zranenie lýtka. Na Slovensko nepríde ani hviezdny stopér Milan Škiniar, pretože v Interi Miláno šarapatí koronavírus a hráčom klub zakázal opustiť Taliansko.

Pred úvodným trojzápasom kvalifikácie MS 2022 tak musí tréner Tarkovič riešiť lídersku pozíciu v mužstve. Zatiaľ nie je známe, kto zastúpi Hamšíka na pozícii kapitána. Do úvahy pripadá Juraj Kucka či Martin Dúbravka. „Mám predstavu. Budem to však v prvom rade riešiť s hráčmi v kabíne a nie cez médiá. Je to interná vec mužstva a v prvom rade sa to musia oni dozvedieť ako prví. Myslím si, že to mám celkom dobre pripravené,“ prezradil pre Šport24.sk tréner národného tímu.

Napriek tomu, že Marek Hamšík nie je súčasťou nominácie, na reprezentačný zraz príde aj napriek tomu. Pre hráčov to môže byť psychická pomoc. Hlavným dôvodom jeho príchodu však je návšteva u lekára národného tímu. „Tak sme s Marekom dohodnutí. Pokiaľ ho klub uvoľní, tak na zraz príde. Mal by prísť v nedeľu. Ako dlho sa zdrží, tak to vám neviem v tejto chvíli povedať. Či tam bude deň alebo dva, tak to zatiaľ neviem. Verím, že to bude pozitívne pre hráčov, keď tam bude s nimi,“ odhalil Štefan Tarkovič.

Absencia Hamšíka, Škriniara či Rodáka ani zďaleka nie je jediná, ktorá robí nášmu trénerovi vrásky na čele. S najväčšou pravdepodobnosťou len na úvodný zápas s Cyprusom budú k dispozícii hráči s nemeckej Bundesligy. „Z pozície Slovenka je každá takáto strata hráča s kvalitami Milana Škriniara veľkou stratou. Čo sa týka situácie ohľadom Pekaríka, Dudu a Bénesa, so všetkými troma komunikujeme. S Herthou to už máme odkomunikované, takisto aj s Augsburgom. Aj keď to ešte nemáme oficiálne, tak minimálne na jeden zápas budú k dispozícii,“ dodal tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič.