Hancko má za sebou vydarenú sezónu na klubovej úrovni, keď patril medzi hlavných ťahúňov pražskej Sparty. Nášmu obrancovi sa darí aj v súkromí, keď sa v utorok stal otcom. Dávid netrpezlivo očakával príchod prvého potomka s tenistkou Kristýnou Plíškovou. Tá sa na sociálnych sieťach rada pochválila rastúcim bruškom a pohľad na ňu prezrádzal, že pôrod bol doslova na spadnutie. Dvojica sa synom Adamom pochválila na sociálnych sieťach.

Zrejme aj preto nemôže Tarkovič počítať s Hanckovými službami v náročných zápasoch Ligy národov proti Bielorusku, Kazachstanu a Azerbajdžanu. Univerzálny obranca pritom v nominácii trénera bol, až v nedeľu sa na zraze národného tímu neukázal. „Dávid Hancko sa ospravedlnil z osobných dôvodov a na zraz nepríde. Je to pre mňa komplikácia, pretože sme s ním počítali do základu. Je to trochu aj sklamanie, ale je to jeho rozhodnutie. Nechcem o tom veľmi polemizovať. Ja potrebujem, aby hráči boli motivovaní a pripravení podať najlepší výkon. Jeho rozhodnutie akceptujem,“ konštatoval Tarkovič na tlačovke.

Tréner slovenskej reprezentácie zároveň nechcel komentovať, či Hancka za neúčasť čaká nejaký postih. Je však zjavné, že obranca chcel byť pri svojej manželke. „Ideme v podstate do finále, zostávajú posledné dva mesiace. Musím predovšetkým pochváliť Kristýnu za to, ako to zvláda. Pre ňu je to zložitejšie a väčšie zmeny, keďže musela prestať hrať tenis,“ povedal ešte na konci marca pre Šport24.