Hviezdy z anglickej Premier League, nemeckej Bundesligy či španielskej La Ligy – aj takí hráči sa predstavia budúci utorok na Národnom futbalovom štadióne. Bratislavský stánok bude dejiskom prípravného stretnutia účastníkov blížiacich sa majstrovstiev sveta v Katare.

V hlavnom meste Slovenska si zmerajú sily Kanada a Uruguaj. Fanúšikovia na Slovensku na vlastné oči uvidia jedného z najlepších útočníkov poslednej dekády Luisa Suáreza, víťaza Ligy majstrov a niekdajšieho lídra FC Barcelona. V nominácii Uruguaja sa nachádzajú aj ďalšie hviezdne mená – útočník Darwin Núñez z Liverpoolu, obranca Roland Araújo z FC Barcelona, Lucas Torreira so skúsenosťami z Arsenalu či stredopoliar Matías Vecino z Lazia Rím.
Aj v kanadskom drese sa bratislavskému publiku predstavia viacerí svetoví hráči. Menovite napríklad Alphonso Davies z Bayernu Mníchov či mimoriadne talentovaný útočník Jonathan David z francúzskeho Lille, ktorý je už dlhšie v hľadáčiku svetových klubov.

Vstupenky na zápas Kanada - Uruguaj (utorok 27. septembra o 18:00 na NFŠ v Bratislave) si už fanúšikovia môžu zakúpiť nepretržite a pohodlne online na Ticketmedia.sk. Pre fanúšikov bude k dispozícii A-tribúna a B-tribúna. Vstupenky sú v predaji od 25 eur. Deti do 15 rokov, dôchodcovia, ZŤP i študenti stredných a vysokých škôl môžu využiť zľavy na kúpu vstupeniek.

„Sme veľmi radi, že Národný futbalový štadión bude dejiskom prestížneho medzinárodného zápasu. Od začiatku sme boli tejto myšlienke naklonení a nápomocní. Štadión zažil od svojho otvorenia množstvo veľkých zápasov a podujatí, no reprezentácie dvoch krajín mimo Slovenska privítame po prvýkrát. Urobíme maximum, aby sa naši hostia z Kanady i Uruguaja, a samozrejme aj fanúšikovia, cítili čo najlepšie. Fakt, že si účastníci majstrovstiev sveta zvolili na vzájomnú konfrontáciu práve Bratislavu, je ďalším potvrdením o tom, že Národný futbalový štadión má dobré renomé aj v zahraničí,“ povedal Pavel Komorník, predseda predstavenstva NFŠ, a.s.