Keď robil Tarkovič asistenta Jánovi Kozákovi, tak hlavný tréner bral po úspechu na EURO 2016 26-tisíc eur mesačne. Tarkovič v rovnakej pozícii bude omnoho lacnejší tréner. „Výkonný výbor jednohlasne rozhodol o Štefanovi Tarkovičovi, iný kandidát nebol. Plat trénera bude 15.000 eur mesačne a za prípadný postup na MS dostane odmenu 200.000 eur tak, ako to bolo u predchádzajúcich trénerov,“prezradil prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. Tarkovičovi sa po internej dohode ujde niečo aj z balíka 200-tisíc eur, ktoré mal sľúbené za postup jeho predchodca Pavel Hapal. Slovenskí sokoli už pod vedením Prešovčana zvládli rozhodujúci zápas v baráži proti Severnému Írsku a prebojovali sa na záverečný turnaj.

Práve na EURO 2021 príde Tarkovič prvýkrát do konfrontácie so zvučnými trénerskými menami, ktoré pri pohľade na jeho plat 180-tisíc ročne musia len dvíhať obočie. V skupine sa Slováci stretnú so Španielmi, ktorých vedie barcelonská legenda Luis Enrique. Po vystriedaní Julena Lopeteguiho dostáva plat 1,5 mil. eur ročne. Švédsky tréner si po postupe na EURO prilepšil na 580-tisíc. Tarkovič by sa mohol v skupine E porovnávať s poľským kormidelníkom Jerzym Brzeczekom, ktorý podľa niektorých poľských médií zarába 200-tisíc eur ročne.

„Myslím si, že plat reprezentačného trénera sa odvíja od zväzu v danej krajine a samozrejme aj priemerného platu. Tým, že ako zarábajú ostatní tréneri na Slovensku si myslím, že je zodpovedajúci. Trénovať v reprezentácii v prvom rade nie je o výške platu, ale o tom, že je to česť a veľká zodpovednosť,“ povedal pre Šport24.sk Tarkovič

Aj keď sa v posledných týždňoch triasla stolička pod trénerom Nemecka Joachimom Lowom, tak na EURO bude najlepšie plateným trénerom s 3,9 miliónmi eur. Francúz Didier Deschamps ako tréner majstrov sveta má ročne 3,5 milióna eur. Rusi vedeli taktiež vždy dopriať trénerovi národného tím. Po Capellovi sa ušiel slušný plat za trénovanie priemerného tímu aj Stanislavovi Cherchesovi – 2,6 mil. eur ročne. 

Na opačnom póle platových pretekov sú okrem Tarkoviča aj tréner Fínska Markku Kanerva (189-tisíc eur ročne). Najmenej spomedzi všetkých trénerov na EURO zarába lodivod Severného Macedonska Igor Angelovski. Mužstvo prevzal v roku 2015 s platom 60-tisíc eur za rok.  Tréner českého národného tímu Jaroslav Šilhavý s ročným platom 300-tisíc eur taktiež nemôže veľmi vyskakovať.