Na ďalšej strane sa dozviete o tom, čo sa u nás podľa Molnára musí zmeniť

Je evidentné, že Maďarom kvalitatívne rastú mládežnícke kategórie nevynímajúc A-tímom reprezentácie, ale aj 1. liga, ktorá sa stáva čoraz atraktívnejšia. „To je presne to, o čom hovorím. Spravili tiež veľký poriadok aj v ligových súťažiach. Následne to ide ruka v ruke so športovou činnosťou. Pokiaľ máte vybudovanú ekonomiku, infraštruktúru, systém a je v tom poriadok, tak potom môžete zdvíhať športovú úroveň. Podarilo sa im to za pomerne krátky čas,“ pokračoval legendárny slovenský futbalový brankár, ktorý chytával v Košiciach, Slovane či Interi Bratislava.
 
Ten poukázal na veľmi dôležitý kultúrny aspekt, ktorým sú Maďari známi. „Veľmi podstatná je maďarská hrdosť. Keď som čítal po zápase s Anglickom vyjadrenia hráčov, tak hovorili o tom, že keď si oblečiete maďarský reprezentačný dres, tak nepoznáte úvanu či výhovorky a idete umrieť za to, aby ste odovzdali pre svoju krajinu všetko. Z môjho pohľadu, toto si minimálne 50% hráčov na Slovensku neuvedomuje. Hlavne tí, ktorí sú momentálne v našej reprezentácii. Česť výnimkám samozrejme, ale aj tie sa postupne vytrácajú a končia. Ich nástupcovia si zrejme neuvedomujú čo znamená, keď si oblečiete reprezentačný dres,“ prezradil nasrdene tréner, ktorý je známy svojím impulzívnym chovaním, či vyjadrovaním.
 
Molnár napokon pomenoval zmeny, ktoré sa musia urýchlene udiať v našom futbale, aby nám krajiny ako Maďarsko ešte viac neutiekli. „Zmeny sa jednoducho musia udiať. Či to bude od vrchu až po spodok, to neviem predpovedať. Zmena sa však musí hlavne udiať v myslení. V tom, že si prestaňme konečne klamať a nalejme si čistého vína, že to u nás nefunguje. Ak si toto uvedomíme, vieme sa niekam konečne posunúť,“ dodal na záver pre Šport24.sk.