Dokáže mladšia generácia našich futbalistov nahradiť tú odchádzajúcu a postúpi na ME? 

Do akej miery chýba tímu bývalý kapitán Martin Škrtel?

Dušan Radolský

„Výmena generácií je podľa môjho názoru prirodzeným javom a bude postupne pokračovať. Mladší hráči z úspešnej Hapalovej 21-ky ako Lobotka, Škriniar hrajú v kvalitných ligách a chopili sa svojej reprezentačnej šance, ktorú dostali. Výborne doplnili pevnú os mužstva okolo Dúbravku, Kucku, Hamšíka a očakávam, že sa budú aj naďalej zlepšovať."

„Rozhodnutie Martina Škrtela odísť z reprezentácie ma prekvapilo, ale zároveň treba podotknúť, že pre slovenskú reprezentáciu urobil naozaj veľa. Bol pevnou súčasťou osi, okolo ktorej sa reprezentácia dlhé roky stavala a Milan Škriniar pri ňom povyrástol. Jeho rozhodnutie však treba rešpektovať.“

Milan Lešický

„Samozrejme, že dokáže. Otázkou je, koľko bude potrebovať neúspechov, a akých, aby dozrela a dosiahla svoj športový vrchol. Pretože aj ich predchodcovia toho na ceste hore veľa poprehrávali. Stále patríme medzi reprezentácie, ktoré sú schopné s každým vyhrať, ale aj prehrať. Len percento úspešnosti sa mení. Čo sa týka Škrtela, aj ja som si kedysi ako tréner Nitry myslel, že Moravčíka nahradíme hneď. To si myslel aj Real pri predaji Ronalda. Nie je to tak. To potrebuje oveľa dlhší čas. Treba dúfať, že to nebude trvať neúmerne dlho a nebude to mať vplyv na postup zo skupiny.“

Dušan Galis

„Pochopiteľne nastala doba obmeny kádra. Dopredu sa tlačí mladšia generácia a myslím si, že aj v zápase s Maďarskom sa ukázalo, že Duda i Rusnák do základnej zostavy patria. Máme dosť hráčov na to, aby nahradili tých, čo odišli. Vavro so Škriniarom sú zohratí a vyzerá to tak, že spolu im to môže klapať. Po jednom zápase ťažko povedať do akej miery chýbal Škrtel. V tomto súboji s Maďarskom ho zastali iní, v súboji s Chorvátskom to môže byť inak. Celkovo však verím, že aj s týmito mladými hráčmi postup na ME vybojujeme."

Ľubomír Moravčík

„Sme na dobrej ceste. Keď som si včera pozrel zostavu v novinách, ktorá sa večer potvrdila, povedal som si, že vyhráme 3:0. Dúbravka, Kucka, Hamšík – to je základ, ku ktorému treba prirátať aj Hrošovského, Greguša či Stocha. Sú to všetko perspektívni hráči, ktorí majú talent a chuť. Mužstvo je dobre zložené a fandím mu. Bol to dobrý začiatok a vidím šance na postup na ME. Myslím si, že Škrtel odišiel v pravú chvíľu a hoci skúsenosťami chýba, sú tu hráči ako Škrinka či Vavro, ktorí sa môžu stať nástupcami."

Dušan Tittel

„Musím povedať, že chlapci splnili úlohu a víťazstvo 2:0 bol dobrý štart do kvalifikácie. Od Maďarov som čakal trošku viac. Teší ma výkon v útočnej činnosti. Rusnák bol podľa mňa najlepší hráč. Chlapcom úvod vyšiel a vo Walese môžu hrať uvoľnene. Myslím si, že obmena A mužstva bude plynulejšia vďaka hráčom z úspešnej 21-ky. Chalani sú prísľubom do budúcna a treba ísť od zápasu k zápasu za svojím cieľom. Držme im palce, aby sa im to podarilo. Každý tak kvalitný hráč ako Škrtel či Nemec, ktorí odišli, môžu v zlomových situáciách chýbať, ale tí, čo ich nahradili, ukázali, že potenciál tu je."

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Prepnutí maďarskí fanúšikovia sa správali ako zvieratá: Zaútočili aj na slovenských futbalistov!

Žlto-zelená defenzívna hradba: Hapal zložil obranu sokolov zo žilinských odchovancov!

EXKLUZÍVNE FOTO z VIP-ky vyostreného zápasu Slovenska s Maďarskom: Nechýbali milionári ani legendy