Našich reprezentantov čaká budúci pondelok úvodný zápas na EURO proti Poľsku. Hlavnou zbraňou slovenského národného tímu je defenzíva. Naopak, veľké starosti robí trénerovi Tarkovičovi koncovka. Aj v generálke na európsky šampionát si dokázali „Sokoli“ vypracovať viaceré dobré príležitosti, no napriek tomu proti Rakúsku neskórovali.

Dve tutové šance zahodil hrotový útočník Michal Ďuriš, ktorého náš lodivod podržal. „Nie som v jeho hlave. V pokoji si to rozoberieme, emócie po zápase sú rôzne. Som presvedčený, že ho to mrzí. Mal vyložené šance, od útočníka sa žiadajú čísla a góly. Keď si góly nechá na záverečný turnaj, budem len rád,“ povedal po zápase Štefan Tarkovič.

Problém s koncovkou je v slovenskej reprezentácii dlhodobý. Viac ako dva góly v zápase sa našim chlapcom nepodarilo vstreliť neuveriteľných 18 zápasov v rade. Naposledy sa tak stalo ešte v júni 2019, keď nasúkali Azerbajdžanu 5 gólov. „Áno, trápime sa v útočnej fáze, preto ma teší, že proti Rakúsku sme si príležitosti vypracovali, žiaľ sme žiadnu nepremenili. Mnohí sa tlačia do zostavy, dnes bolo veľa dobrých výkonov aj od striedajúcich hráčov,“ dodal Tarkovič.

Legendárny slovenský tréner Ladislav Jurkemik si myslí, že problém nie je len v hrotových útočníkoch. „Je jasné, že momentálne nemáme hrotového útočníka, ktorý by bol stojom na góly. Myslím si však, že to nie je len o samotných útočníkoch. Problémom je, že dostávajú málo podpory od krídelných a stredových hráčov. Nemôžeme čakať, že z dvoch či troch centrov padne zakaždým gól. Častokrát útočíme v malom počte a ani do šestnástky sa netlačí toľko hráčov, aby vedeli rozhodiť súperových obrancov. Toto sú podľa mňa najväčšie dôvody, prečo nedávame viac gólov,“ prezradil pre Šport24.sk.