"Čiernohorci majú veľmi dobrú tímovosť a na svojej pôde dokážu byť nebezpeční. Sú starší a dlho spolu hrajú, navyše sú dva roky pod rovnakým trénerom," uviedol taliansky kormidelník na štvrtkovej tlačovej konferencii v Podgorici. Proti jeho zverencom nastúpi aj najlepší kanonier najvyššej slovenskej súťaže Nikola Krstovič (DAC Dunajská Streda). Tréner však nepovažuje za ťahúňa domácich práve tohto hráča: "Úprimne povedané, bežne nesledujem veľa čiernohorských hráčov. Teraz sme ich sledovali, ale Krstoviča veľmi neregistrujem. Skôr by som spomenul napríklad Adama Marušiča."      

Na reprezentačnú lavičku prišiel Calzona v septembri a s tímom absolvoval dosiaľ dva zápasy Ligy národov proti Azerbajdžanu (1:2) a Bielorusku (1:1). Novembrový zraz predstavuje pre hráčov šancu vyskúšať si nový herný systém a pomaly sa pripravovať na jarnú kvalifikáciu EURO 2024. "Myslím si, že sme pripravení dobre. Každý zápas berieme rovnako vážne. Prípravný i súťažný," povedal stredopoliar Ondrej Duda. Hráč bundesligového Kolína dodal, že súper môže prekvapiť: "V prvom rade ide o balkánsky futbal, je to iné a musíme byť pripravení naozaj dobre po každej stránke."   

Milan Škriniar dúfa, že národný tím zužitkuje v prípravnom zápase na pôde Čiernej Hory veci, ktoré má v tréningovom procese už zautomatizované. Pre trénera Francesca Calzonu je najdôležitejší výkon, no pre reprezentačného kapitána aj výsledok. "Robíme tie isté veci a systém, ako na prvom spoločnom zraze v septembri. Myslím si však, že je to zautomatizovanejšie. Sú tu aj nováčikovia, pre ktorých je to úplne niečo nové. Dúfam, že sa nám to podarí preniesť do zápasu. Chceme predviesť pekný výkon, ale zaujíma ma aj výsledok. Dôležité sú oboje," povedal obranca Interu.

Slováci odohrajú prvé stretnutie na novembrovom zraze proti Čiernej Hore vo štvrtok o 18.00 h v Podgorici. Zápas s Čile, ktorý bude rozlúčkový pre dlhoročného kapitána Mareka Hamšíka, je na programe v nedeľu o 13.30 h na bratislavskom Tehelnom poli.