Chýba nášmu mužstvu kvalita, alebo skúsenosti? 

Všetko. Reprezentácia má byť výber toho najlepšieho. To znamená, že zmes kvality, vodcovstva, skúsenosti, kamarátstva. Tá naša vyzerá tak, ako keby sa každý zraz prvýkrát videli. A nie je to len o hráčoch. Ale aj o realizačnom tíme a všetkých ľudi okolo.

Chýba podľa vás v kabíne vodcovská osobnosť ako napríklad Martin Škrtel? Mal by sa vrátiť?

Samozrejme, že chyba. Martin Škrtel je v mojich očiach jeden z najlepších futbalistov histórie Slovenska. Hrať 9 rokov za Liverpool, patriť tam medzi najlepších a byť vodcom, to sa nevidí často. Bohužiaľ na Slovensku nedostal ani zďaleka toľko pozornosti a rešpektu, a preto si myslím, že rodina a zdravie bude pre neho prednejšie, ako sa vrátiť a “zachraňovať” slovenský futbal.

Čo sa týka trénerskej otázky. Myslíte si, že je čas na zmenu? 

Áno. Ten čas už bol ale dávno. Otázne je, kto bude nového trénera vyberať, pretože keď to budú ľudia, čo vybrali súčasného, môže nastať opäť problém. 

Podľa vás, čo by sa malo udiať, aby sa veci pohli k lepšiemu? 

Mala by nastať výmena generácii nie len na trávniku, ale aj mimo neho. Slovenský futbal potrebuje mladú, dynamickú, modernu krv. Treba zmeniť rozmýšľanie a celkový smer, ktorý je dlhodobo nesprávny. Stačí si zobrať príklad od okolitých štátov, nie je to nič nové, každý si tým musí prejsť.