Partia siedmych slovenských reprezentantov v októbri 2018 porušila životosprávu, keď počas zrazu národného tímu podnikla nočný výjazd po prehre s Českom. Tréner Ján Kozák st. To niesol starší a v reakcii na to rezignoval. Bol pritom aj Šebov veľmi dobrý kamarát Vladimír Weiss mladší.

Bývalý útočník Artmedie Petržalka či Slovana Bratislava to nevidí až v takom zlom svetle. „To by sa nemalo. Prvý večer, to nie je nič zlé, spraviť to však medzi zápasmi, to je akoby mal študent päť skúšok za sebou, po druhom dni šiel von a všetko zabudol. Nebolo to správne, hráči sa však ospravedlnili. Je normálne, že takéto chyby sa stávajú. Ide o ľudí, ktorí majú v živote len šport. A že si raz za čas uletia? Podľa mňa je to úplne v pohode,“ povedal v rozhovore pre Denník N Šebo.

Ten následne odhalil veľké tajomstvo, ktoré sa týka práve Kozáka. „Poviem pikošku, ktorú by som možno ani nemal. Vieme, aký je Ján Kozák st. búrlivák, vyžaduje disciplínu. No počas pôsobenia v reprezentácii hráčom povedal, že prvý deň zrazu ich nemusí vidieť. Nech si robia, čo chcú, ale na druhý deň o desiatej sa na ihrisku už naozaj začína zraz,“ nechal sa počuť bývalý slovenský reprezentant, ktorý sa v súčasnosti venuje profesionálne triatlonu.

Zároveň si myslí, že pre hráčov je dôležité si spolu vypiť, alebo sa ísť zabaviť. „Tréneri vedia, že z psychologického hľadiska je dôležité, aby sa hráči stmelili, vypili si, podebatovali, zahrali si biliard, bowling alebo išli na diskotéku medzi ľudí. Prečo nie, keď sú celý rok v zahraničí? Nakoniec však z toho reprezentácia ťaží. Je veľmi dôležité trochu sa uvoľniť s kolektívom, aby prišiel dobrý výsledok,“ dodal Filip Šebo v rozhovore pre Denník N.